חילול הכותל? עזרת ישראל
חילול הכותל? עזרת ישראל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים צפויה להתכנס היום (ראשון) ולדון בבניה בכותל המערבי, את הדיון דוחפים גורמים בממשלה, וזאת במטרה להכשיר במקום רחבה לרפורמים.

לקראת הדיון קוראים במטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל למנוע בכיה לדורות "בוועדת התיכנון והבניה המחוזית של ירושלים הולכת להתקבל החלטה שהיא למעשה בכיה לדורות".

"ההחלטה תאפשר לחלל ולבזות את הכותל המערבי, לחלק אותו, ולתת חלק ממנו לרפורמים שנוהגים שלא כמסורת ישראל, ולמעשה להפקיע חלק מהכותל המערבי שקדוש לכל אורכו, ולהוציא אותו מידי אחריות הרבנות הראשית, שאחראית על קדושת המקום ולמסור אותו בידי ידיים שלא נוהגות כמסורת ישראל וכתורת ישראל", אומרים במטה.

במטה קוראים לכל מי שבידו לפעול בסוגייה להתעורר, "אנחנו קוראים לכולם להתעורר ולנסות לעצור את הביזיון שרוב הציבור מתנגד לו. למעשה מנסים לעשות פה מחטף ולהכשיר את השרץ. כנגד דעת הממשלה והכנסת וכנגד דעת רוב הציבור הולכים לאפשר לרפורמים לעשות את זממם".

"בגלל לחצים פולטים כאלה ואחרים ראש הממשלה תומך ודוחף את המהלך אנחנו קוראים לכל מי שיכול לעצור אותו - חברי מועצת העיר ירושלים חברי הוועדה המחוזית, שרי הממשלה שיש להם נציגים בוועדה זה הזמן להתעורר ולעצור את הביזיון, לפני שיהיה מאוחר מידי", הוסיפו במטה.

נזכיר כי במהלך הדיון הראשון בוועדה שהתקיים לפני כשבועיים, נחשף כי ראש הממשלה, הוא העומד מאחורי המהלך החריג, והוא אשר החליט לנסות ולקדמו. הדברים נחשפו בידי סגן מזכיר הממשלה עו"ד רונן פרץ, אשר ממונה מטעם רה"מ על הטיפול בסוגיית הכותל.

בדבריו בוועדה, דיבר פרץ על המניע שעומד מאחורי הרצון לשנות את אישורי הבניה. זאת לאחר שנעשה ניסיון להציג את העניין כבניית הנגשה לנכים ולא כחלק ממהלך כללי. פרץ אמר במפורש שהרצון פה הוא "להציע פתרון לבעייה של נשות הכותל" וכן ש"ההפרדה הזו תתבצע באמצעות הרחבה הזאת" שהוא מתכוון לחלוקת הכותל לאזור לתפילה על פי המסורת ולאזור אחר של תפילה מעורבת ושונה.

פרץ חזר והדגיש שוב כי ראש הממשלה עצמו החליט לבנות את הרחבה לרפורמים ושהוא הדוחף לכך "ההתחייבות של ראש הממשלה וההנחיה שלו מאוד ברורה, להאיץ את בניית רחבת התפילה שם. אנו נמצאים באיזשהו הליך שמבחינתנו הוא דחוף",

בהמשך, עוה"ד פרץ אף שיגר מעין איום כשאמר שאם לא תאושר בקשת הבנייה "אם אנחנו לא נבנה את הרחבה הזאת, אנחנו חשופים לפסק דין של בית משפט עליון".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7