''הבית היהודי תצטרך לצאת עם בשורה''

הרב טרופר חושש מההשלכות של עזיבת בנט ושקד את הבית היהודי, "יהיה צריך למצוא מנהיגים חדשים, זה לא קל".

בני טוקר , כ"ב בטבת תשע"ט

הרב דניאל טרופר, יו"ר קרן קהילות ומי שהיה יו"ר ועדת הפריימריז שפתחה בפני בנט ושקד את הדרך להנהגת הבית היהודי, מתייחס בערוץ 7 להקמת מפלגת ''הימין החדש''.

"צריך זמן לעכל את מה שקרה אתמול, ברור שהם טרפו את הקלפים. אני חושב שהציבור הציוני דתי לא נמצא כעת במצב טוב. יש לנו כעת מחסור במנהיגות כי נפתלי ואיילת שניהם עם כוחות של מנהיגות ולמצוא אנשים כאלה זה לא קל. אני חושב שיש כאלה שמרגישים שבגדו בהם ולכן יהיו כאלה שיברחו ויכעסו, אבל בפוליטיקה צריך להשאיר תחושות בצד ולחשוב במתינות מה עושים כעת", אומר הרב טרופר.

לדבריו, ''נפתלי ואיילת היו שליחים שלנו, הם עשו כאן החלטה אישית שלהם ועכשיו אנחנו צריכים לראות מה יעשה טוב לציונות הדתית".

טרופר חושש מפיצול של קולות הציונות הדתית, "נפתלי ואיילת מקימים גוף מאוד ימני, גם האיחוד הלאומי מאוד ימני, גם הליכוד ימני והאצבעות של הימין והציונות הדתית יתפצלו בין כולם. יהיו גם הרבה קולות שילכו לאיבוד למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. אני חושש שתהיה התפצלות בציבור וזה יחליש אותנו".

לדבריו חסר היום גוף שייתן מענה לקולות המתונים של הציונות הדתית, "יש ציבור ציוני דתי מתון שעלול לברוח וזה עלול לגרום לאובדן כוחות. אני לא חושב שנפתלי ואיילת הם ימין מתון, הם אנשים בוודאי עם שיקול דעת אבל יש אנשים במרכז שהיו בכל זאת רוצים לראות מפלגה יותר מתונה".

טרופר קורא לבית היהודי לשקול את צעדיו בחכמה, "צריכים לעשות כאן הרבה מחשבה ושיקול דעת. הבחירות לא רחוקות אני מניח שתהיה התייעצות והבית היהודי יצטרכו לצאת עם בשורה. אנחנו צריכים לראות איך לחזק את הציבור הציוני דתי".