ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי מספר לערוץ 7 על "הלילה הלבן" שעבר על חברי הבית היהודי והאחוד הלאומי.

"הופתעתי ברמה מסוימת מהמהלך של בנט ושקד, היו תחושות כל הזמן שרחפו באוויר. ידענו כל הזמן שנפתלי ואיילת רוצים להגיע לאן שצריך אבל הם חשבו שאולי בבית היהודי יש תקרת זכוכית וצריך או להגדיל או להתפצל.

הרגשתי צער וקצת אכזבה אבל זאת כרגע המציאות. ישבנו אתמול גם בישיבה מוקדמת של הבית היהודי הח"כים עם ניר וישבנו גם אצל הרב דרוקמן אנחנו והאחוד הלאומי. היה לילה לבן אבל חשוב לומר שבניגוד לכל מיני שמועות רבני הציונות הדתית עומדים באופן מוחלט מאחורינו כולל הרב דרוקמן והרב מלמד".

ח"כ סלומאינסקי חושש מניסיונות להעביר פעילי שטח מהבית היהודי לרשימה החדשה, "אנחנו צריכים לראות איך עכשיו מחזקים את הבית היהודי שהוא נשמת אפה של הציונות הדתית איך לגדול ולהתחזק. מבחינה טכנית. ניר ושלושת הח"כים בן דהן, יוגב ואנוכי נשב עם המנגנון ונצטרך לראות איך מתקדמים. כמובן ברור שאנחנו והאחוד הלאומי הולכים ביחד לאחר משא ומתן שנקיים. אני מניח שיהיה רצון למשוך חלק מהפעילים לרשימה החדשה אבל צריך להסביר לאנשים שהציונות הדתית חיה וקיימת".

לדבריו גם עכשיו הבית היהודי נותרה להיות מפלגה שפתוחה לציבור החילוני והמסורתי, "אני רוצה להזכיר שפתיחת השערים לציבור הכללי והחילוני נעשתה עוד לפני נפתלי ואיילת. עובדה שאיילת יכלה להתמודד ברשימה. אנחנו פתוחים לכולם. אנחנו צריכים לשאוף לכמה שיותר מנדטים כרגע אין לי יעד אבל זה צריך להיות לפחות שמונה או שנים עשר מנדטים".

הוא מעלה חשש מאובדן קולות לימין, "ברור שככל שיש יותר מפלגות ויותר פיצולים עלול להיות נזק מכל מיני רסיסי מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה, לכן תמיד שאפנו לאחדות וחבל שילכו לאיבוד כל מיני קולות כמו שקרה בעבר עם אלי ישי ועם פייגלין. בסוף המחנה הימני עלול להיחלש".

סולמיאנסקי מקווה שכעת לכולם יהיה ברור שצריכים להצביע לבית היהודי, "היו בעבר כאלה שחשבו שהעיקר שהימין בשלטון והצביעו לביבי, ואכן ביבי הצליח לסחוף קולות מאיתנו. אני מקווה שכעת הדברים יתחדדו יותר ונצליח להתחזק ולהוסיף קולות ואנשים יפנימו שהתמיכה בבית היהודי חשובה והכרחית".