אריאל יפרוש אם לא יבחר ליו"ר

השר אורי אריאל הגיש טופס מועמדות בבחירות הפנימיות באיחוד הלאומי, אך רק לתפקיד יו"ר המפלגה ולא לכהונת ח"כ מטעמה.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשע"ט

רק יו"ר. אורי אריאל
רק יו"ר. אורי אריאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החקלאות אורי אריאל הגיש בצהריים (ראשון) את מועמדותו לכהונת יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, לקראת הבחירות הפנימיות שתתקיימנה במפלגה בעוד כשבועיים.

כפי שניתן לראות בטופס עליו חתם השר אריאל, הוא בחר להגיש את מועמדותו רק ליו"ר המפלגה ולא לכהונת ח"כ מטעם המפלגה.

משמעות ההחלטה היא כי במידה שאריאל לא יזכה בראשות המפלגה הוא לא יוכל להתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת.

בדברים שכתב לפעילי המפלגה ציין אריאל, "הגשתי את מועמדותי להמשך כהונתי כיו"ר המפלגה. הגיעה לידינו הזדמנות חד פעמית להוביל את כל הציונות הדתית כגוש אחד. חשוב לי להגיד שוב - אתם אלו הקובעים".

"אני מבקש שנמשיך את דרכינו בנועם ובענווה בויכוחים מכבדים, למרות הדעות השונות כאן בקבוצה ולשמור על רוח המנהיגות והערכים שמאפיינת את האיחוד הלאומי ואפיינה תמיד", הוסיף אריאל.

השר אריאל רמז להגשת מועמדותו של סמוטריץ' וציין, "אני שמח על המגמה החיובית של הדור הצעיר להנהיג, אלו שגדלו על ערכי האיחוד הלאומי וספגו את הערכים של כולנו. לכן, תמכתי ואני תומך בצוות ההסכמות שייצור תהליך של העברת השרביט לדור הצעיר בתוך הקנדציה הקרובה".

"רבני האיחוד הלאומי פנו אליי בבקשה שאמשיך להנהיג את המפלגה וגם רבנים נוספים מהציונות הדתית. בעת הזו, דרוש נסיון רב שיהיה מקובל גם על נבחרי הבית היהודי לרשימה לכנסת הבאה. כל השנים פעלתי ואני מתכוון להמשיך לפעול לטובת חיזוק הדור הצעיר ויוזמותיו הברוכות, כך נהגתי גם בעידוד ועזרה לתנועת קוממיות ורגבים וכך גם אפעל בהמשך להעברת השרביט לדור ההמשך", הוסיף.