בלאט הערב, כוכב הניצחון
בלאט הערב, כוכב הניצחון צילום: לילך וייס, איגוד הכדורסל

את שני משחקיה האחרונים, מול הפועל חולון ומכבי אשדוד, סיימה הפועל ירושלים עם תבוסות שהנחילה ליריבותיה בהפרשים של 20 נקודות ומעלה.

הירושלמים, שיארחו את משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה בכדורסל, באולמם הביתי היכל הפיס ארנה שבבירה, הצפינו הערב (ראשון) אל הגלבוע שם התמודדו מול הפועל המקומית על הכרטיס השלישי לחצי גמר הגביע והצליחו בקושי רב לשרוד רבע אחרון צמוד ומותח בדרך לחצי הגמר בבית, אחרי 89:83.

הירושלמים שחסרו שלושה שחקני הרכב בדמותם של דשון באטלר, כריס ג'ונס וליאור אליהו, פתחו את המשחק היטב אך שחקני הגלבוע שהוכיחו השנה כי הם קבוצת האופי הטובה ביותר בליגת העל, לא ויתרו ולאחר 10 דקות של משחק עמד ההפרש בין השתיים על נקודה אחת בלבד לזכות האורחים מהבירה - עם 18:17.

האדומים מהבירה בראשות תמיר בלאט צלפו מחוץ לקשת השלוש, אך להפסקת המחצית ירדו כשהם מובילים רק ב-7 נקודות הפרש, 47:40.

ברבע השלישי הציגו שחקני הגלבוע המארחים את הכדורסל המאפיין אותם מתחילת העונה ועם שלשה גדולה קבעו שיוויון 94:94.

ברבע האחרון היה נראה שהירושלמים צולחים את המשחק כשכבר פתחו פער דו-ספרתי, אך שוב גלבוע הייתה שם וחואקים שוכמן עם שלשה גדולה קיזז את ההפרש לכדי 2 נקודות בלבד.

תמיר בלאט בשלשה אדירה נוספת הערב, דקה וחצי לסיום המשחק העלתה את הפער ל-7 נקודות, ממנו הגלבוע כבר לא הצליחה לחזור. בסיום הירושלמים משיגים את הכרטיס השלישי והיקר לחצי גמר גביע המדינה בכדורסל שיתקיים באולמם הביתי, עם 89:83. הגלבוע? זו מפספסת הזדמנות להעפיל לראשונה אחרי 13 שנים אל מעמד ארבע הגדולות בגביע המדינה בכדורסל.