שיפוץ
שיפוץצילום: ISTOCK

יש אנשים שמדברים איתם על שיפוץ הדירה שלהם נבהלים ומפחדים מכאב הראש המתמשך שכרוך בעניין.

אבל האמת היא ששיפוץ הדירה יכול להיות גם חוויה נהדרת שלכל אורך הדרך ישנים בה בשקט, ובסופו של דבר נהנים מהדירה שחלמתם עליה. נשמע לא מציאותי? גם אנחנו חשבנו כך בהתחלה, עד שהחלטנו לבדוק את העניין.

ישבנו לשיחה עם המומחים של "סוגרים הכל לדירה שיפוצים" שהראו לנו איך להפוך את החלום הזה למציאות, עם מינימום טעויות, תסכול ועצבים ומקסימום הנאה ושביעות רצון. קבלו ארבעה טיפים מנצחים שעושים זאת:

הכל מתחיל בתכנון

כמו כל דבר בחיים, תכנון נכון וחכם מונע הרבה טעויות בהמשך. אל תוותרו על איש המקצוע שמבין בתחום, ויודע לקחת את כל מה שצריך להילקח בחשבון, יודע לחזות את מה שעלול לצוץ בדרך ויודע להיות קשוב ללקוח, לרצונות שלו ולצרכים שלו.

עצבת הפנים של "סוגרים הכל לדירה שיפוצים", יושבת עם בעלי הדירה לאחר שבוצעו מדידות מדוייקות, ומביאה בפניו את האלטרנטיבות הטובות ביותר לשיפוץ בתקציב שנסגר. התוכנית עצמה נבנית בשיתוף מלא עם בעל הדירה ועם קבלן שיפוצים שמוביל את השיפוץ עצמו, וכשהיא מסתמכת על כתב כמויות מדוייק. תכנון ברמה כזו חוסך בסופו של דבר תסכולים נובעים מהפתעות בלתי צפויות בשיפוץ וגם מכין את כל הנוגעים בדבר בצורה מדוייקת להיקף השיפוץ, מבלי להשאיר מקום להפתעות או טעויות.

עם מי תבחר לעבוד?

הטיפ השני שנותנים לנו ב"סוגרים הכל לדירה שיפוצים" מתייחס לשלב הביצוע עצמו, שם חשוב מאוד לדעת עם מי עובדים ומה צורת העבודה שלו. בעלי הדירות מנסים לחסוך בעלויות ולכן מזמינים בעלי מקצוע שונים בעצמם. ב"סוגרים הכל לדירה" מדגישים בפנינו, שיש חשיבות רבה להיכרות מוקדמת עם בעלי המקצוע של אנשים העוסקים בתחום, ולא להסתמך על המלצות של בעלי דירות אחרים.

שוק השיפוץ הוא שוק פרוץ והרבה מאוד מבצעי עבודות לא מבצעים עבודה איכותית ובעלי הדירות לא תמיד יודעים לזהות את הליקויים בזמן. עבודה עם בעל מקצוע זול אולי, אבל לא מקצועי תוביל בסופו של דבר להוצאות כבדות יותר מן המתוכנן.

סליחה, מי מנהל כאן?

מלכודת שבעלי דירות רבים נופלים לתוכה, היא "מלכודת הכסף". הרצון שלהם לחסוך בעלויות מוביל אותם לפקח על עבודת השיפוץ בעצמם, והם עושים זאת ללא הבנה, ידע, כלים או ניסיון בתחום השיפוץ.

כשמדובר בשיפוצים חשוב להבין מספר דברים, ראשית הרצף והאינסטלטור לא מנותקים האחד מהשני, ומי שמנהל את השיפוץ חייב לדעת לתאם ולסנכרן ביניהם. כמובן שהאמור מתייחס לכל שאר בעלי המקצוע. שנית, חוסר הבנה בתחום יכול להוליד בעיות לא צפויות שיכולות להיגרם משתי סיבות, האחת היא איש מקצוע שלא ידע לזהות את הדברים מראש ושניה איש מקצוע שמייצר בעיות במקום שהן לא נמצאות כדי להשיג לעצמו עבודה נוספת.

התוצאה שמתקבלת מהטעות בניהול העצמי היא הוצאה כספית גבוהה הרבה יותר ממה שתוכנן, לעיתים אף נזקים לדירה או עבודת שיפוץ לא איכותית או לא גמורה, תסכול, עוגמת נפש ועצבים מיותרים. כדי למנוע מכל זה לקרות אסור לוותר על קבלן שיפוצים רשום ומומלץ. קבלן שיפוצים מקצועי יודע להזמין עובדים איכותיים לכל סוג עבודה, הוא מכיר את אנשי המקצוע ויודע את מי להביא כדי להשיג את התוצאות הטובות. הוא זה שגם יפקח על העבודה וידאג לביצועה על הצד הטוב ביותר.

לאחריות כבר דאגתם?

נושא חשוב ביותר שרבים נופלים בו כשמדובר בשיפוצים הוא עניין האחריות. רוב אנשי השיפוץ לא נותנים אחריות מלאה לעבודתם, ואנחנו הצרכנים הורגלנו בכך, עד כדי כך שאנחנו לא בודקים עם איש המקצוע אם הוא נותן אחריות טרם הסגירה. חשוב לדעת, שגם בעולם השיפוצים ניתן לקבל אחריות ואחריות מלאה, משלב התכנון ועד השלב האחרון בו הדירה מוכנה לאכלוס מחדש. ב"סוגרים הכל לדירה שיפוצים" ממליצים לנו לעבוד עם חברת שיפוצים שיש מאחוריה גב ונותנת את האחריות המלאה הזו.

הטיפים באדיבות "סוגרים הכל לדירה שיפוצים", המגדירה סטנדרט חדש בשיפוץ הדירה - פתרון מקיף למשפצי דירות משלב התכנון ועד למסירת דירה כאשר היא נקייה ומוכנה למגורים. עבודה מקצועית על ידי קבלן שיפוצים רשום עם ניסיון של כ-20 שנה בתחום יבטיחו לכם שיפוץ דירה איכותי.