חילוץ מאמצע המסלול
חילוץ מאמצע המסלולצילום: הרב יהונתן יעקובי

מה עושים כאשר באמצע המסלול נתקלים לפתע באדם פצוע הזקוק לעזרה? בשביל תלמידי הישיבה התיכונית בני צבי התשובה ברורה- מחלצים אותו במהירות האפשרית.

הכל התחיל בשבוע שעבר כאשר תלמידי הישיבה יצאו לטיול בנחל צאלים שבמדבר יהודה. במהלך הטיול, הבחינו לפתע התלמידים בשלושה אנשים שעצרו בצד הדרך. רק כשהתקרבו אליהם התגלה שלמעשה הקבוצה לא סתם עצרה לנוח, אלא מדובר בתייר שנקע את הרגל ושתי בנותיו. התייר דיבר רק ספרדית אך למזלו, אחד מתלמידי הישיבה עלה בשנים האחרונות מספרד והצליח לתקשר עם הפצוע.

יצחק דוד, אחד מהתלמידים שראו את הפצוע מספר על ההרגשה: "בהתחלה חשבנו שהם סתם נחים, אבל בהמשך הבנו שמדובר בתייר פצוע אבל לא הצלחנו לדבר איתו כי הוא דיבר רק ספרדית. בסוף הסתבר שקוראים לו חוויאר והוא פרק את הברך תוך כדי המסלול, הוא ממש סבל ולא היה מסוגל לזוז מרוב כאבים".

החובש של הקבוצה הגיע במהירות לטפל בפצוע וקיבע לו את הברך של הפצוע. למרות הטיפול, חוויאר לא היה יכול להמשיך את המסלול לבדו, השמש עמדה כבר לשקוע ולא הייתה אפשרות להשאיר אותו לבד בשטח בין ההרים והסלעים. לאחר לבטים רבים, הוחלט שלמרות הדרך הסלעית והקשה, ינסו לסחוב את חוויאר לאורך כל המשך המסלול. חלק אחד מהקבוצה רץ לכיוון האוטובוס להביא אלונקה, בעוד שאר הקבוצה התקדמה באיטיות עם הפצוע, תוך כדי שהם עוצרים כל כמה רגעים על מנת לתת לו מנוחה.

שלמה, אחד מסוחבי האלונקה מספר: "רצנו כמו מטורפים בשביל להביא את האלונקה לפני הלילה. הצלחנו להגיע עד לפצוע ולהעלות אותו על האלונקה בזהירות. הדרך היתה מלאה באבנים, ובכל מעידה קטנה שלנו שמענו כמה הוא סובל מהטלטולים. ב"ה בסוף הצלחנו להגיע לאוטובוס ולהביא אותו עד לבנות שלו שחיכו עם רכב בסוף המסלול".

למחרת, לוליטה, הבת של חוויאר, שלחה הודעת תודה ארוכה לפטריק החובש ולתלמידי בני צבי: "רציתי להודות לכם מקרב לב, פשוט הצלתם אותו וסחבתם אותו בדרך לא פשוטה כמה וכמה קילומטרים. אנחנו פשוט אסירי תודה. אמנם אלו לא הנסיבות הכי טובות, אבל אני שמחה שנחשפנו לישראלים היפים שיש כאן במדינה, אלף תודות!". לדבריה, הרופא שבדק את חוויאר אמר שהרגל תסתדר לבסוף, ושהצליחו להביא אותו בדיוק בזמן, לפני שהמצב התחיל להדרדר.

אבל המפגש באמצע הדרך, לא הסתיים רק בזה. יהודה, אחד מנושאי האלונקה, הרגיש שזו היתה חוויה מיוחדת בשבילו: "כל הדרך הרגשתי את קידוש השם העז שהיה באותו זמן. ראיתי איך בית המקדש עצמו מתקרב עוד ועוד לנוכח אהבת החינם העזה אשרי שזכיתי להיות בעם כזה! אשרי שזכיתי להיות בישיבה כזאת! "אשרי העם שכך לו אשרי העם שה' אלוקיו!".

תלמידי ישיבת בני צבי בחילוץ מנחל צאליםהרב יהונתן יעקובי

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!