''כבוד הוא לי לייצג את ישראל בעולם''

מחזור ל"ה של קורס הצוערים במשרד החוץ יצא לדרך. הצוערים מגיעים מרקעים שונים ומכל רחבי הארץ. הגיל הממוצע בקורס עומד על 32.

אורלי הררי , כ"ד בטבת תשע"ט

17 נשים ו-6 גברים
17 נשים ו-6 גברים
צילום: דוברות משרד החוץ

מחזור ל"ה של קורס הצוערים במשרד החוץ יצא לדרך עם 23 צוערים, גברים ונשים, אשר נבחרו בקפידה לאחר מיונים של חודשים רבים, שכללו מבחני אישיות, בחינת כישורים חברתיים ומיומנויות אנליטיות, כישורי ניהול ועוד. הגיל הממוצע בקורס עומד על 32.

הצוערים מגיעים מרקעים שונים ומכל רחבי הארץ. לצד מקצועות היחסים הבינ"ל ומדעי המדינה, הצוערים מגיעים גם מתחום המדעים המדויקים, הארכיאולוגיה, החינוך הגופני ועוד. הצוערים שולטים במגוון רב של שפות, לרבות שוודית, פינית, גיאורגית, איטלקית, גרמנית, ערבית.

הקורס מכשיר את הצוערים בתחומי העשייה הדיפלומטית המגוונים, ובמהלכו יחשפו הדיפלומטים לעתיד לעקרונות העבודה הדיפלומטית באמצעות הרצאות, סדנאות, ביצוע תרגילים וסימולציות ואף התנסות בעבודה בשטח.

השנה יושם דגש בהכשרת הצוערים על תחום הדיפלומטיה הדיגיטלית, מיומנויות ניהול ועבודת צוות וכן התנהלות בסביבה רב-תרבותית. לראשונה הצוערים יעברו סדנת תאטרון שהמטרה שלה פיתוח כישורי הופעה ודרכים שונות להעברת מסרים.

בוגרי הקורס יצאו עם סיומו לשרת באחת מנציגויות ישראל בעולם וישתלבו בעבודה המורכבת של ייצוג ישראל, השתתפות בפורומים בינלאומיים, לקיחת חלק בשיחות ודיאלוגים מדיניים, קידום קשרים כלכליים וטיפול בישראלים במצוקה.

מהנהלת משרד החוץ נמסר כי ''פתיחת קורס צוערים חדש שמכשיר את דור העתיד של שירות החוץ הישראלי הינה צעד מבורך, וחיוני להתמודדות עם האתגרים הרבים בזירה דיפלומטית משתנה ומאתגרת.''

הצוערת שיראל לוי, עולה חדשה מפינלנד (27), סיפרה "קבלתי לקורס הצוערים היא התגשמות חלום. הבחירה בקריירה דיפלומטית היא בחירה באורך חיים. מדובר בהרפתקה והזדמנות חד פעמית אותה אני מחבקת בשתי ידיים. כבוד הוא לי לצאת לשליחות הזו ולייצג את ישראל בעולם".