צפו: ספר תורה לזכר הרב רזיאל שבח הי"ד

שנה לאחר הרצחו של הרב רזיאל שבח הי"ד הוכנס ספר תורה חדש ליישוב חוות גלעד. אלמנתו: "לרומם את שם השם ולקדש שם שמיים ברבים".

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ט

מאות בני אדם השתתפו אמש (שני) בטקס הכנסת ספר תורה לבית הכנסת ביישוב חוות גלעד, לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני שנה שאירע סמוך ליישוב שבשומרון.

יעל שבח, אלמנתו של רזיאל הי"ד, סיפרה ''אתמול קיימנו אזכרה ברוב עם הדרת מלך, השתדלנו שיהיה יותר כמו הילולה ופחות כמו אזכרה ולהגשים את האופי המיוחד של רזיאל שהיה אדם מאוד שמח וחי.

''השתדלנו לקיים את 'בדמייך חיי' בפעם השניה. אם בפעם הראשונה הכנסנו ספר תורה אחרי 30 יום, אז כאן הכנסנו שוב ספר תורה ומבחינתנו סגירת המעגל הזו רוצה לבוא ולומר: אנחנו עדיין כאן ואנחנו חיים חיי קדושה ושמחה ואנחנו לא מפחדים מהדרך הארוכה שבה אנחנו צועדים", הדגישה האלמנה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "לפני שנה ביום הנורא הזה שהבאנו את הרב רזיאל שבח לקבורה, יצאנו מבית הכנסת, למסע ההלוויה, למסע הנורא והעצוב הזה. עכשיו בדיוק באותה דרך אבל בכיוון ההפוך אנחנו מכניסים ספר תורה, וזה הפסוק 'בדמייך חיי', אפשר לראות אותו מתרחש כאן כפשוטו.

"בשנה הזו עברנו בזכות יעל שבח האישה האמיצה והגיבורה הזו, דברים כל-כך גדולים. מתוך הכאב הגדול שלה, הרימה את עם ישראל כולו ובזכותה הממשלה החליטה להכיר בחוות גלעד כישוב במדינת ישראל. אנחנו נמשיך לפעול עד שלחוות גלעד יהיה תב''ע, ובסוף חוות גלעד תהיה עיר ואם בישראל. יש בחוות גלעד נשים חלוצות ואנשים חלוצים ואנחנו כולנו גאים בכם ומחבקים אתכם", הדגיש דגן.


ח"כ אורן חזן שהשתתף באירוע אמר "האנשים כאן חלוצים ואנחנו כולנו נפעל כדי שהישוב יצמח ויגדל". השר זאב אלקין שיבח את האלמנה יעל שבח ואמר "ההחלטה של הממשלה להכיר בישוב חוות גלעד היא רק ההתחלה, צריך לבנות כאן והישוב ימשיך ויגדל".

רבה של צפת הרב שמואל אליהו בירך את ילדי חוות גלעד ואמר: "כל מי שנמצא כאן בחוות גלעד עושה נחת רוח לקדוש ברוך הוא".טוען....