אבי גבאי לציפי לבני: מפרק את המחנה הציוני

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לא מתחרט על כך שפירק את השותפות עם ציפי לבני לעיני המצלמות.

בישיבת הסיעה לאחר ההודעה על פירוק המחנה הציוני אמר גבאי לחברי מפלגת העבודה "רק ח** אכלתי ממנה מהרגע שהיא קיבלה את התפקיד (ראשות האופוזיציה). לא הייתה כאן שותפות, רק נזק.

''כשהיה דברים טובים היא רצה לתקשורת, בתקופות פחות טובות היא נעלמה והשאירה לנו את כל העבודה", האשים גבאי.

לבני הגיבה לפיצול וכתבה בטוויטר: "תודה למתקשרים, למסמסים ולתומכים. טוב שהותרו הספקות ואפשר להתמקד באתגר הלאומי החשוב שעומד לפנינו, כל המאמינים באמת בדרך - מהפך בבחירות הקרובות".

כצפוי, במפלגת העבודה גיבו את החלטתו של גבאי ובמפלגת ''התנועה'' של לבני תקפו את גבאי. ח"כ איציק שמולי אמר ״אני מגבה את יו״ר המפלגה באופן מלא ומתייצב מאחורי החלטתו. ציפי לבני אשה ראויה אך התנהלותה מול המפלגה והיו״ר בשבועות האחרונים העצימו את חוסר האמון ופירקה את השותפות הזו בפועל.

''לא היתה מחלוקת מהותית בינינו באשר לצורך לייצר חיבורים עם גורמים אחרים אבל דרך הפעולה שלה יצרה מציאות בלתי אפשרית״, טען שמולי.

ח״כ יואל חסון מהתנועה הגיב ״מהיום הראשון גבאי לא קיבל את עיקרון השותפות, השותפות שהביאה 24 מנדטים, התוצאות בסקרים היום הם תוצאה ישירה של הנהגת היחיד של גבאי. ‏מתוך מצוקה של גבאי בתחום הוא הפך את המחנה הציוני למפלגת נישה ודחק את הדגל המדיני - בטחוני. ‏ניהול מדינה זה עסק רציני למדינאים״.

ח"כ נחמן שי ממפלגת העבודה אמר לאחר פירוק המחנה הציוני: ''המעשה נעשה. מפלגת העבודה הולכת קדימה, נחושה, דבקה בעמדותיה החברתיות והמדיניות. אני מאמין כי מחנה גדול ישוב ויצטרף אלינו בדרך הזו''.

ח"כ נחמן שי: הייתי עושה את זה אחרת אבל לא מסתכלים אחורה