ציפי לבני: גבאי לא רצה שותפות, הסיפור הוא לא אני

יו"ר מפלגת התנועה ח"כ ציפי לבני הגיבה לפירוק המחנה הציוני על ידי יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי.

"השותפות עם הרצוג הביאה למחנה הציוני 24 מנדטים. גבאי צדק במשהו אחד היום - בינינו לא הייתה שותפות. הוא לא רצה. הדרך בה סיים אותה מוכיחה זאת", אמרה לבני.

"סיעת המחנה הציוני הייתה בנויה על דרך מדינית-ביטחונית ברורה. כל זה לא קיבל ביטוי בשותפות אחרי בחירת היו"ר החדש", הוסיפה.

יו"ר התנועה אמרה במסיבת העיתונאים שכינסה, "אמא שלי אמרה לי שכל עכבה לטובה, ואני רוצה להוסיף שכל הפתעה לטובה. הקמתי את המחנה הציוני בשותפות עם הרצוג. לא סוד שהיה לי קשה לחבור למפלגה, אני עדיין יותר מחוברת לז'בוטינסקי מבן גוריון, אך חברתי למען הציונות".

על דברי גבאי - ''רק חרא אכלתי ממנה'', הגיבה לבני ''אף פעם לא הסתכלתי לו בצלחת, לא יודעת מה הוא אכל. אני קיימתי את מחויבויותיי. לתומי חשבתי שהדבר העיקרי בשותפות זה להביא עוד חלקים בציבור הישראלי. מלחמות בוץ בגלל אגו הן הדבר האחרון שאנחנו צריכים".

אבי גבאי לציפי לבני: מפרק את המחנה הציוני

כאמור, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי החליט לפרק את ''המחנה הציוני'' והודיע לציפי לבני, יו"ר ''התנועה'', על הפסקות השותפות ביניהם.

''קיוויתי והאמנתי שהשינוי והשותפות החדשה יובילו לצמיחה שלנו, לחיבור של ממש, לפירגון הדדי. אבל הציבור חכם הוא רואה שזה לא מצב הדברים והתרחק", אמר גבאי בישיבת הסיעה.

''אני עדיין מאמין בשותפות, בחיבורים, בלאחד מחנה גדול ומחוייב לשינוי, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך. זה לא קורה בשותפות הזאת ולכן אני שוב בוחר בציבור''.

גבאי פנה בדבריו ללבני ואמר: ''ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות, בכל מפלגה שבה תהיי. אנחנו נמשיך להילחם ולהיות מחוייבים לשינוי שעם ישראל רוצה. באתי לפוליטיקה עבור העם ואשאר תמיד בצד שלו''.

ח"כ לבני שישבה לצדו של גבאי בעת שהכריז על הפסקת השותפות, הופתעה מדבריו ויצאה מהחדר. ''תודה למתקשרים, למסמסים ולתומכים", כתבה לבני בטוויטר. ''טוב שהותרו הספקות ואפשר להתמקד באתגר הלאומי החשוב שעומד לפנינו, כל המאמינים באמת בדרך - מהפך בבחירות הקרובות''.

ראש הממשלה נתניהו מסר בתגובה לפיצול המחנה הציוני: ''אני לא מתערב באיך השמאל מחלק את הקולות שלו. מה שחשוב לי הוא שהימין יקים גם את הממשלה הבאה וימשיך להוביל את מדינת ישראל. לצורך זה חייבים להצביע רק לליכוד''.

לפיד: אצלנו אין זעזועים אלא רק מצטרפים