תיעוד מעמונה: "סמוטריץ' תעשה משהו!"נוער עמונה

במפלגת האיחוד הלאומי תוקפים הבוקר (חמישי) את ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בעקבות פינוי עמונה המתרחש גם בשעה זו.

"כנראה שקמפיין הבחירות של ראש הממשלה מתחיל בפינוי יהודים מאדמתם", מעירים במפלגה בסארקזם ומדגישים, "הבתים בעמונה נרכשו כחוק".

"ראש הממשלה יכל לפתור את הבעיות הבירוקרטיות בהינף יד ולחזק את ההתיישבות. במקום זאת העדיף להמשיך במסורת אותה הנחיל כל הקדנציה שלו ולפרק ישובים יהודיים", הוסיפו במפלגה.

באיחוד הלאומי טוענים עוד, "האצבע קלה על ההדק בכול מה שקשור להתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון. לא ראינו את הפזיזות הזאת בחאן אל אחמר שעדיין עומדת על תילה".

בסיום מפנים במפלגה קריאה ישירה לנתניהו, "ראש הממשלה נתניהו, נמאס לנו מהבטחות ודיבורים. אנחנו רוצים מעשים. ככה לא מחזקים את ההתיישבות. ככה לא מכריעים טרור. את המצע הזה שלך בוחרי הימין לא ישכחו בקלפי".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שנמצא עם הצעירים בעמונה, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי מדובר ב"אירוע עצוב ומיותר. ראש הממשלה מסרב לפנות את חאן אל אחמר ואת עמונה, שנרכשה כדת וכדין, כן".

סמוטריץ' הוסיף כי הוא "מקווה שבנט ושקד יגנו את העובדה שמי שמתיימר להציג את עצמו כראש ממשלת ימין מפנה יישובים".

מפלגת 'הימין החדש' מגיבה לפינוי הקראוונים בעמונה ודורשת מראש הממשלה לפנות לאלתר את הבנייה הערבית הבלתי חוקית בחאן אל אחמר.

"האכיפה הסלקטיבית נגד יהודים בלבד בעמונה, אל מול החשש לפנות בנייה ערבית פרועה ובלתי חוקית בחאן אל אחמר, משדרת חולשה והססנות של ממשלת ישראל אל מול הפלסטינים, ופוגעת בהרתעה של מדינת ישראל"

"כזכור, שקד ובנט היו היחידים בקבינט שהתנגדו לדחיית פינוי חאן אל אחמר, בעוד נתניהו וליברמן הצביעו בעד דחיית הפינוי למועד בלתי ידוע. אנו קוראים לראש הממשלה לקיים את הבטחתו כבר היום", לשון תגובת המפלגה.