תוקף. גבאי
תוקף. גבאיצילום: TPS

בתנועת "שלום עכשיו" תוקפים הבוקר (חמישי) את המתיישבים בעקבות מה שהם מגדירים "הפינוי האלים במאחז הלא חוקי עמונה".

"אין גבול לציניות ולדריסת החוק של הימין המתנחלי שבעידוד רבנים ופוליטיקאים נשלחים נערי הגבעות לתקוף שוטרים", אומרים בתנועת השמאל הקיצוני, "הגיע הזמן להבהיר למתנחלים וראשיהם שהם אינם מעל לחוק ולמצות את מלוא חומרת הדין עם האחראים להתפרעות האלימה. קשה שלא לתהות כיצד היו נוהגים כוחות הביטחון לו היה מדובר במתפרעים פלסטינים או ערבים ישראלים".

בתנועה הוסיפו "המארגנים והיוזמים של ה'מאחז' החדש בעמונה הפרו כמעט כל חוק אפשרי, הגישו מסמכים בלי חתימת הבעלים אחרי שטענו ש'רכשו' את הקרקע, סירבו להתפנות וארגנו את ההפגנה האלימה. כרוניקה של עבריינות ואלימות ידועים מראש".

ב"שלום עכשיו" קוראים לפרקליטות לתבוע מהמועצה האזורית ומראשי המתנחלים את עלות הפינוי ו"לחקור את מעורבות המועצה האזורית שככל הנראה מימנה מכספי ציבור את כל ההפגנה היקרה והמיותרת הזאת".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר הבוקר, "האלימות של קומץ מפוני עמונה נגד כוחות הביטחון היא בלתי נסבלת. צריך לטפל בה ביד נחושה ולהשלים את הפינוי בהתאם להחלטות בית המשפט".

"קומץ הקיצוניים במאחזים ובכנסת התרגלו לשלוט בממשלה ולראות את ממשלת נתניהו נכנעת לכל דרישה שלהם. לאזרחי ישראל מגיעה ממשלה שלא נכנעת לאלימות של קומץ קיצוניים", תקף גבאי.

ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ, מגיבה לפינוי עמונה ותוקפת את ח"כ בצלאל סמוטריץ', "האירוע הקשה בו פורעי החוק מכים כעת שוטרים בעמונה בעידודו של ח״כ סמוטריץ׳, הוא חמור ביותר ודורש טיפול תקיף של כוחות הביטחון".

"מדובר באלימות המסכנת את שלטון החוק ושמה ללעג את החלטות בג"ץ. אני מצפה מראש הממשלה נתניהו ומהשר לביטחון פנים ארדן לגנות בנחרצות את ההתפרעות האלימה והמתוכננת, למרות ההיגררות המתמשכת שלהם אחרי הקו שמכתיב סמוטריץ'", דברי יחימוביץ'.