אנשי "אלטרנטיבה לגרמניה" AFD
אנשי "אלטרנטיבה לגרמניה" AFDצילום: רויטרס

מנהלי בית הקולנוע Cinexx בעיר הוכנבורג במרכז גרמניה יקרינו את הסרט "רשימת שינדלר" ביום השואה הבינלאומי, ויאפשרו כניסה בחינם לחברי מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה".

ראשי המפלגה הואשמו בעבר באנטישמיות, אך בשנים האחרונות מיצבו את המפלגה כ"מפלגת אנטי הגירה מוסלמית לגרמניה" ולא כנגד היהודים.

ההזמנה הפומבית לצפות בסרט על השואה בחינם, עוררה את זעם חברי המפלגה שטענו כי מדובר בניסיון לקשור אותם לנאצים. "אנו מוצאים את העובדה כי מפלגת 'אלטרנטיבה לגרמניה' מקושרת לשואה, להשמדה ההמונית של היהודים, כטעות בלתי נתפסת", אמר אחד מנציגי המפלגה לתקשורת הגרמנית.

מנהלת בית הקולנוע בהוכנבורג, קארין לייכר, הודתה כי מדובר בפרובוקציה מכוונת על מנת להעלות את דעת הקהל לפעילותם של חברי המפלגה הימין הקיצונית שהואשמו באנטישמיות.

"אני יודעת שזו פרובוקציה. ההצעה שלנו לא נועדה להשמיץ את 'אלטרנטיבה לגרמניה'. העובדה שכל כך הרבה אנשים מותקפים היא לא הכוונה שלנו. אנו בהחלט לא טוענים כי מצביעי אלטרנטיבה לגרמניה הם נאצים. עם זאת, על פי ההערכה שלנו, המפלגה מעודדת טריוויאליזציה של האירועים שהתרחשו אז", אמרה לייכר.

היא סיפרה כי קיבלה הרבה מאוד תגובות תמיכה ביוזמה שלה מצד תושבי העיר ומצד מתנגדים למפלגת הימין הקיצוני. היא הוסיפה כי "אנו מתחייבים לספק מקום לדיון פתוח לאחר ההקרנה עבור כל המשתתפים שיצפו בסרט".