מתנה לראש הממשלה - עט הסדרהדוברות

בפורום ההתיישבות הצעירה התקשו להישאר אדישים אל מול מראות ההרס החוזרים בעמונה, כשבמקביל הסדרת עשרות היישובים הצעירים ביו״ש עודנה תקועה.

בפורום תהו האם בלשכת ראש הממשלה ישנם רק עטים המיועדים לחתימה על צווי הריסה והחליטו לשלוח מתנה לבנימין נתניהו - עט חדש, ׳עט הסדרה׳, שיסייע לו לחתום על צווי ההסדרה לעשרות היישובים.

נציג ההתיישבות הצעירה ערן דגני הגיע אל משרד ראש הממשלה וביקש להעביר ללשכת נתניהו את העט החדש לצד מכתב בו כתבו ראשי פורום ההתיישבות הצעירה: ״אל מול ההרס הנורא הבוקר בידיך גם לתקן ולאפשר את הסדרת היישובים והחזרת הזכויות לעשרות אלפי התושבים המתגוררים בהם.

''כפי שחתמת הבוקר על צו ההריסה לעמונה בידך לחתום על צווים המאפשרים את הסדרת היישובים. בידך הדבר!", הוסיפו ראשי הפורום. ''אנו מבינים שבלשכתך ישנם עטים המשמשים להריסה בלבד ובשל כך כנראה לא חתמת עד כה על ההסדרה. על כן אנו מתכבדים להעניק לך עט חדש - עט ההסדרה. כעת משהוסר המכשול הזה, לחתימתך המהירה נודה''.

עוד הוסיפו במכתב כי היישובים נמצאים בסיטואציה בלתי אפשרית בשל אי הסדרתם, ״עשרות אלפי תושבים המשרתים במילואים ומשלמים מיסים אינם זוכים לשירותי תשתית בסיסיים כגון חיבורים לחשמל, מים, שירותי טלפוניה ואינטרנט, ונאלצים לנסוע בכבישים משובשים ומסוכנים, ללא רכיבי בטחון ובטיחות בסיסיים, בנוסף הזכויות הקנייניות שלהם נרמסות ברגל גסה.

"אנו בטוחים שהינך מעוניין ורוצה בהסדרת ההתיישבות וחיזוק אחיזתנו בארץ ישראל. בכאב לב ראינו הבוקר כיצד בהינף חתימת עט אישרת שוב את הרס המבנים ביישוב עמונה וזאת למרות שאלו נבננו על קרקע שנקנתה כחוק״.

צילום: דוברות
צילום: דוברות