מסבא זצ"ל למדנו מהו שליח ציבור אמיתי

הרב עמיחי אליהו מסביר מדוע החליט להתמודד על מקום ברשימת ''האיחוד הלאומי'' לכנסת.

הרב עמיחי אליהו , כ"ו בטבת תשע"ט

הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהו
צילום: עצמי

אנו נמצאים בשעה גדולה, תקופה בה יוכרע עתידו של העם היושב בציון בארבע השנים הקרובות, ותקופה של החלטות בדבר דרכה של הציונות הדתית. סוגיות רבות ובוערות עומדות לפנינו. מאבקים רבים נכונו לנו. ארץ ישראל, השבת, הכשרות, הגיור ושלמות המשפחה, כולן סוגיות חשובות שעומדות לפתחנו בימים אלו, הן ועוד רבות נוספות.

מכח דרכו של סבי, הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הקמתי את איגוד רבני קהילות ואיגוד נשות הרבנים בנשיאותו של אבי הרב שמואל אליהו שליט"א. איגוד רבני קהילות, רשת רבני קהילות שמחברים עשרות אלפי יהודים במאות בתי כנסת וקהילות, מתוך מסירות גדולה לבני הקהילות.

הרב אליהו זצ"ל לימד אותנו מהי מסירות אין סופית לציבור, לכל יהודי ויהודי, באשר הוא שם. ומכוחו של סבא זצ"ל, למדנו מהו ומיהו שליח ציבור אמיתי, וכיצד מובילים ומנהיגים ציבור באומץ, וללא מורא אדם.

אני מודע לגודל השעה, ועל כן, לאחר התלבטויות, החלטתי להציע את מועמדותי לרשימת האיחוד הלאומי לכנסת, כדי להביא חזון חדש ישן, לחבר קהלים חדשים, בהם בני הפריפריה, עדות המזרח ומסורתיים, כל מי שתומך בחזון ארץ ישראל והתורה בארץ ישראל.

אני מביא עמי את חזון התורה, העם והארץ, יחד עם חיבור לקהלים חדשים, קהלים שהבית הטבעי שלהם הוא הבית שלנו, הבית שנאמן לערכים שלנו, לעם, לתורה ולארץ.

איגוד רבני הקהילות עושה מהפכה של ממש בעולם רבנות הקהילות בישראל. הקמנו קהילות רבות בכל רחבי הארץ, קהילות שעוסקות בתורה ובחסד. נתנו כלי עבודה לרבנים, יחד עם הכשרות והשתלמויות. הבאנו מאות אלפי יהודים מסורתיים וחילונים לכותל המערבי ולמערת המכפלה, העצמנו רבנים ורבניות ומנהיגי קהילות.

אני בטוח שהחזון, מכוחו ורוחו של סבי הגדול והמסור זצ"ל, יחד עם הניסיון שצברתי במהלך השנים, יביאו למפלגה ולציונות הדתית רוח חדשה ורעננה ואיתנה.

אני מבקש מחברי מרכז המפלגה להביע בי את אמונם, ולבחור בי כשליככם לרשימת המפלגה לכנסת הבאה.

בשם ה' נעשה ונצליח!

עמיחי אליהו