אבי גבאי
אבי גבאי צילום: TPS

חברי כנסת ופעילים מרכזיים במפלגת העבודה קוראים ליו"ר המפלגה אבי גבאי לפנות את מקומו עבור מועמד אחר, לאור מצבה העגום של המפלגה בסקרי המנדטים האחרונים.

ח"כ איתן כבל דוחף לקיום פריימריז חוזרים שיקבעו מי יוביל את מפלגת העבודה בבחירות הקרובות. "אין לי מה להתנצל ולהסביר", אמר ח"כ איתן כבל לעיתון ידיעות אחרונות.

"ההתמודדות שלנו היום היא לעבור את אחוז החסימה. עם גבאי בראשות המפלגה — אנחנו על סף אחוז החסימה. על הכיסא של יו"ר המפלגה שהקימה את המדינה ושעליו ישבו בן־גוריון, אשכול ורבין יושב אבי גבאי שיכול להוריד עלינו את המסך".

לפי כבל, העובדה שמפלגת העבודה זוכה באחד הסקרים האחרונים ל-7 מנדטים, "משמעותה שאנחנו עלולים לא לעבור את אחוז החסימה". הוא הוסיף כי "מהסקרים עולה שהציבור מביע אי־אמון בנו ואנחנו לא יכולים להמשיך להתנהל כאילו אנחנו מנותקים בתוך בועה. אעשה את הכל להציל את הבית שלנו".

גם ח"כ איילת נחמיאס־ורבין היתה רוצה לראות מועמד אחר בראשות המפלגה. "גבאי החליט לתת גט כריתות לחיבור עם 'התנועה' ולציפי לבני, והאחריות מונחת על כתפיו". היא קראה "להוביל חיבורים במרכז המפה הפוליטית ואם הוא אינו יכול לעשות זאת, הוא חייב לתת למישהו אחר להשלים את המשימה".

אייבי בנימין, חבר ועידת מפלגת העבודה, פועל כדי כדי לכנס את ועידת המפלגה ולדרוש פריימריז חדשים לראשות הרשימה. "יש לנו מדינה להציל ואין לנו את הפריבילגיה להרוס את האפשרות לנצח את הבחירות בגלל גבאי", אמר.

אבי גבאי לציפי לבני: מפרק את המחנה הציוני

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7