גרמניה: מלחמה במהגרים המוסלמים

קבוצה של פעילי ימין קיצוני החליטו לקיים פטרולים ברחובות העיר אמברג בגרמניה, לאחר שמהגרים מוסלמים תקפו אזרחים מקומיים מספר פעמים

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשע"ט

מינכן - גרמניה
מינכן - גרמניה
צילום: ISTOCK

לאחר שבשבועות האחרונים אירוע מספר מקרי תקיפה של אזרחים מקומיים בידי מהגרים מוסלמים, בעיקר מאיראן, סוריה ואפגניסטן, החליטו חברי מפלגת הימין הקיצוני "המפלגה הדמוקרטית הלאומית של גרמניה" לקיים פטרולים ברחובות העיר אמברג במדינת בוואריה, בנסיון להילחם בעצמם במהגרים המוסלמים ולמנוע את המשך מעשי האלימות.

המהגרים הצעירים, מרביתם בני 17 עד 19, תקפו בשבועות האחרונים עשרות בני אדם והותירו 12 אזרחים מקומיים בגילאי 13 עד 42 פצועים בדרגות שונות. בעקבות התגברות האלימות, החליטו חברי "המפלגה הדמוקרטית הלאומית של גרמניה" להתחיל ולפטרל ברחובות העיר בעצמם.

המפלגה המודקרטית לאומית של גרמניה נחשבת למפלגת ימין קיצוני המזדהה עם ערכי הניאו נאציזם וממשיכה את דרכה של "מפלגת הרייך הגרמני". חברי התנועה אף פירסמו תמונות שלהם צועדים ברחבי העיר כאשר הם לבושים אפודי מגן אדומים במטרה להגן על התושבים המקומיים מפני מהגרים אלימים.

היוזמה של חברי מפלגת הימין הקיצוני זכתה לגינוי נרחב מצד ראש העיר, מיכאל צרני. "אני מזועזע שחברי הקבוצה הניאו נאצית צועדים ברחובות. אני יכול להבין את חוסר הבטחון בקרב חלק מתושבי העיר, אבל השנאה ואיומי האלימות מכל רחבי המדינה הלכו רחוק מדי".

משטרת אמברג פתחה בחקירה לאחר שחלק מחברי הימין הקיצוני גם שיגרו מיילים לראשי העיר בהם האשימו אותם כי נכשלו בהגנה על תושבי אמברג והודיעו כי יקחו את החוק לידיים ויגנו על תושבי העיר בעצמם.