חנין זועבי
חנין זועבי צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

השר אופיר אקוניס מברך על הודעת הפרישה של חברת הכנסת חנין זועבי והחלטתה שלא להתמודד לכנסת הבאה.

"זועבי הייתה צריכה להיות מסולקת מהכנסת כבר לפני 6 שנים, בעקבות יוזמתי בוועדת הבחירות המרכזית. בג״צ, באחת מהחלטותיו האומללות בכל הזמנים, החזיר אותה ובעקבותיו הייתה צריכה כל המדינה לסבול אותה עוד 6 שנים מלאות בכנסת. בכל מקרה, פרישתה היא ניצחון גדול של חיילי צה״ל, בראש ובראשונה הכוחות שהיו על המרמרה", אמר אקוניס.

ח״כ מירב בן ארי (כולנו) בירכה, "ח"כ זועבי הייתה אחת מהח״כיות שבאופן קבוע פעלה להסית ולפלג את החברה הישראלית. כמעט בכל דיון ולא משנה באיזו ועדה, אפילו בוועדת החינוך בה שתינו היינו חברות, היא פעלה באופן קבוע להציג את הנרטיב הפלסטיני ולא משנה מה היה נושא הדיון. אין ספק כי חסרונה לא יורגש בכנסת ה21, אלא להפך. מגיע לציבור הערבי מנהיגה איכותית יותר שתדאג לאינטרסים החשובים להם".

חבר הכנסת יואל חסון מהמחנה הציוני אמר "חנין זועבי הייתה מהקולות היותר קיצוניים שהיו בכנסת, גם בעיני הציבור הערבי. זועבי פעלה בכל כוחה לחיסול הדו קיום בישראל ונתנה לגיטמציה מסוכנת לטרור. טוב שהלכה וכדאי שתיזהר כעת במעשיה כאשר החסינות לא תגן עליה יותר. שלום ולא להתראות".

לזועבי הצטרפו בשבועות האחרונים ח״כ באסל גטאס שהורשע בעבירות ביטחוניות אחרי העברת טלפונים ניידים לאסירים והוא מרצה את עונשו וח"כ ג׳מאל זחאלקה שהודיע לפני כמה ימים על פרישה.