ארכיון
ארכיוןצילום: דוד מיכאל כהן TPS

המשטרה עצרה הערב (מוצאי שבת) שני קטינים נוספים בחשד למעורבות בפרשה הבטחונית עליה חל צו איסור פרסום.

השניים מצטרפים הערב לשלושת חבריהם מאותה ישיבה בשומרון שנעצרו ביום ראשון האחרון.

נגדם הוצא צו חריג אשר מונע ממנו לפגוש את עורך דינו.

עו"ד איתמר בן גביר מסר לאחר המעצר "הערכה זהירה: מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה נועדה לטעמי להציג התפתחות בחקירה כדי לנסות ולמנוע מאיתנו לפגוש את החשודים.

במידה ונקבל הודעה כזו יתקיים הלילה יתקיים הלילה דיון מיוחד ולילי בביהמ"ש המחוזי בלוד בפני השופט שבסר, בו נטען כי בשב"כ ובמשטרה מנסים לעשות תרגילים ולמנוע מילדים את זכותם הלגיטימית לפגוש את עורכי דינם".

נציין כי על פי החוק, ניתן למנוע מחשוד בעבירת ביטחון לפגוש עורך במקרה שמפגש עלול לשבש מעצר של חשודים נוספים או את החקירה, או כאשר מניעת הפגישה דרושה כדי לסכל עבירה או כדי לשמור על חיי אדם.

מאה רבנים מהציונות הדתית פרסמו מכתב גלוי אשר נשלח לרה"מ בנימין נתניהו, לשרת המשפטים שקד ולשר גלעד ארדן הממונה על המשטרה.

"אנו עוקבים בדאגה רבה אחר מעצר שלשת הנערים היהודים בידי השב"כ בימים האחרונים, כאשר עדיין נמנע מהם לפגוש עורך דין", כתבו הרבנים. "רק השבוע נחשפו שיטות החקירה הפסולות של השב"כ בפרשיית דומא, ורק השבוע פסל בית המשפט הודאות שנגבו בידי השב"כ מחשוד בפשיעה לאומנית".

לסיום כתבו הרבנים, "כאחראים על מערכות המשפט ואכיפת החוק, אנו מצפים מכם לדאוג שהנערים יקבלו את מלוא הזכויות המגיעות להם כחוק, כמו כל נער וילד במדינת ישראל. חקירה שנועדה להגיע לחקר האמת לא יכולה להתנהל במחשכים ותוך רמיסת זכויות".

על המכתב חתומים רבני ערים, ראשי ישיבות ורבני קהילות שונות, בהם רבה של ירושלים הרב אריה שטרן, הרב צפניה דרורי, הרב ד"ר אליהו זיני, הרב שמואל אליהו, הרב שמואל דוד, הרב יהושע שפירא, הרב אברהם גיסר, הרב זאב וייטמן, הרב אליקים לבנון, הרב אלחנן בן נון, הרב אלישע אבינר, הרב שמואל טל, הרב יהודה הלוי עמיחי, הרב נהוראי מאיר, הרב אלי אלטשולר ועשרות רבנים נוספים.