רגב: "גנץ הוא חתול בשק"

שרת התרבות מירי רגב תוקפת הבוקר (ראשון) את הכוונה המסתמנת של היועץ המשפטי לממשלה להודיע עוד לפני הבחירות האם בכוונתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"לא נכון להתערב בהליך של בחירות כשלא נותנים לראש הממשלה את היכולת להגן על עצמו", קבעה רגב, "לא יכול להיות מצב שהיועץ המשפטי לממשלה מתערב בזה שהוא בעצם מפרסם את ההמלצות שלו בלי לאפשר לראש הממשלה להגיב".

"אם מפרסמים את ההמלצות בוא ניתן לראש הממשלה לומר מה שיש לו, להגיב, אי אפשר שהציבור ישמע רק צד אחד. בעיני, ולא נעים לי להגיד את זה, ההתנהלות של היועץ המשפטי לממשלה בתיק הזה נראית כאילו הוא מנסה להיות חלק מאותה מקהלה של אנשים שמנסים להפיל את ראש הממשלה נתניהו ולא דרך הקלפי, אלא לנסות להשפיע על הבחירה שלו אם זה באמצעות לחץ על הציבור ואם זה באמצעות כותרות עיתונים", הוסיפה.

"זה לא נכון ולא יאה להשפיע על האמון של הציבור בראש הממשלה לפני שהציבור יודע מה היה. למה להביא המלצה שראש הממשלה לא יכול להגן על עצמו בפניה?", תהתה רגב.

לדבריה, "ראש ממשלה צריך להגן על עצמו בצורה הכי ראויה וחוקית. מה שנעשה פה זה שתולים נבחר ציבור בכיכר העיר כשיודעים שראש הממשלה נתניהו הוא המועמד המתאים ביותר, הראוי ביותר והמנוסה ביותר. אני מצפה שמנדלבליט ימתין עם ההמלצות".

שרת התרבות רגב לקפה גם את הרמטכ"ל לשעבר גנץ שמתכוון להתמודד בבחירות, וציינה שוב את "נאום הכלניות" שגנץ הודה שהיה טעות, "גנץ לא הגן על הציבור, הוא שיקר את הציבור. הציבור הולך היום לקנות חתול בשק".