השופא אליהו מצא
השופא אליהו מצאפלאש 90

בליכוד תוקפים אחר הצהריים (ראשון) במילים חריפות את שופט בית המשפט העליון בדימוס אליהו מצא, אשר הגדיר כ"הסתה" את הסרטון שפרסם אמש ראש הממשלה.

"מזעזע שמי שכיהן כשופט בבית המשפט העליון מכפיש את ראש הממשלה נתניהו כמו אחרון מפגיני השמאל של אלדד יניב", נמסר מהליכוד.

בליכוד הוסיפו, "מעניין שהשופט מצא לא אמר אפילו מילה אחת נגד המפגינים שכבר שלוש שנים מפעילים לחץ בריוני על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר".

"למי שהיה ספק, השופט מצא נחשף היום כמי שהתגייס להיות פעיל פוליטי בשורות השמאל כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשות נתניהו", ציינו בליכוד.

"מישהו יכול להחזיר לכם את הבחירות?"

הבוקר כאמור תקף השופט בדימוס מצא בראיון בכאן ב' את ראש הממשלה, בעקבות הסרטון שפרסם נתניהו אמש בפייסבוק, בו דרש לא להתחיל בשימוע לפני הבחירות.

"הרגשתי מבוכה כששמעתי את דבריו", סיפר מצא, שהוסיף: "הוא הקדים את הבחירות כדי להגיע לשימוע כראש ממשלה נבחר. הוא הסביר לנו שהוא יגבר על כל יריביו בקלות, ואז העם יאמר את דברו, ואיך אפשר להעמיד לדין אדם שנבחר ברוב כל כך מאסיבי? אלה המיליונים שאמסלם מדבר עליהם".

"אבל מה לעשות שעל פי השיטה שלנו, ראש הממשלה, הממשלה, חברי הכנסת - כולם כפופים לחוק? אסור בשום פנים ואופן להשמיע הערות כמו אלה שהשמיע ראש הממשלה, שהן לא פחות מהסתה נגד היועמ"ש, במובן הפלילי של המילה. אם לא הדברים האלה.. מה פתאום יש כל כך הרבה אמצעי אבטחה סביב היועמ"ש?", תהה מצא.

"נער הייתי וגם זקנתי, ואני לא זוכר התבטאויות כאלה נגד אדם במערכת אכיפת החוק, מצד מי שהוא לא ראש ארגון פשע", המשיך השופט בדימוס.

לדבריו, "כשראש הממשלה יוצא חוצץ נגד הפרקליטות, המשטרה וכל העולם.. קלקלו לו את המשחק. המהלך שלו חייב את היועמ"ש והפרקליטות לעשות את העבודה מהר יותר כדי למלא את החובה שלהם. העם רוצה לדעת מי המועמדים שלו".