"התיק מתפורר לשב"כ בין הידיים"

עו"ד עדי קידר מארגון 'חוננו' אשר מייצג חלק מהנערים החשודים במעורבות ברצח הפלסטינית מאשים את השב"כ בשימוש מניפולטיבי בתקשורת על ידי הסרת פרסום הפרשה דווקא בתזמון הנוכחי.

"עיתוי התרת הפרסום והנוסח בו בחר השב"כ אינו מקרי, בעוד זמן קצר נפרוס בפני הציבור את העובדות אשר מלמדות כי לחשודים אותם פגשנו אין יד ורגל בתיק זה, ואין שום ראיה שקושרת אותם לחשדות", מסר קידר.

לדבריו, "הלילה פגשנו את הקטינים לראשונה לאחר שבוע שבו היו מנועי מפגש עם עו"ד. שמענו שם דברים שאף אזרח בישראל אינו היה מוכן שכך יחקרו נערים צעירים במדינת ישראל. השב"כ רוצה לפרסם, אנחנו בעד - הציגו את התיעודים מהחקירות - והציבור ישפוט".

"השב"כ מנהל חקירה בשיטת מצליח, עוצרים קטינים מכניסים אותם למרתפי השב"כ ומנתקים אותם מהעולם, הצליח? מצויין, לא הצליח? מביאים את הקטינים הבאים אולי יצליח. מי ישים לעוול סוף?", תהה קידר.

לדבריו, "אני לא יודע אם זו נקראת פרשת טרור חמורה, צריך לציין גם כי אירועים כאלה קורים כל יום בשטחים ולא זכור לי מצוד כל כך נרחב. הילד הזה מבוקר עד לילה אזוק לכיסא, נמצא בתנאים מחפירים, ישן על הרצפה – אם זה לא עינויים אני לא יודע מה כן".

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את אחד הנערים העצורים והשתתף גם הוא במסיבת העיתונאים פתח במתקפה על התנהלות שב"כ, "תחילה באשר לפרסום השב"כ - התיק מתפורר לשב"כ בין הידיים, והם רצים לפרסם. זה משהו מקומם".

"רק לפני יומיים זה פגיעה בביטחון המדינה ופתאום הותר לפרסום, השב"כ ידע טוב מאד על מסיבת העיתונאים, החברים בשב"כ מפחדים ממסיבת העיתונאים?", תהה בן גביר.

בן גביר הוסיף וסיפר, "פגשתי את מרשי, לא נלמד שום דבר, מה שהיה הוא שקורה, רק לפני שבוע נפסלו הודאות של מדובבים ע"י בימ"ש המחוזי מרכז. ועכשיו השתמשו שוב בתרגיל המדובבים. זו שערוריה, חוקרי השב"כ לא למדו כלום. כנגד מרשי השתמשו בגסויות, בסיטות מניות כנגד נשים, שגובלות בהטרדה מינית. מה יש לחוקרי השב"כ נגד נשים? הנחקרים עברו חקירות מתישות וקשות, לא התחשבו ירקו על מרשי, היה מגע פיזי".

"אם אנחנו חפצים במדינה דמוקרטית, במדינת חוק מישהו חייב לעצור את התנהלות אנשי השב"כ. אנו קוראים לרה"מ לעצור את זה, לא באמצעות המזכיר הצבאי שלא עוצר. אלא הוא בעצמו", קרא בן גביר.

עו"ד קידר הוסיף, "צריך לזכור בעודנו כאן, עדיין יש 2 נערים מנועי מפגש עם עו"ד שמצבם אינו ידוע.
אני קורא לבית המשפט לשחרר את העצורים. ולהורות על מפגש של הקטינים עם עו"ד. ולשים לדבר הזה סוף".