עוצמה יהודית יוצאים לדרך אלירן אהרון

על הסיכויים להקמתו של גוש ימין דתי לקראת הבחירות המתקרבות שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם עו"ד איתמר בן גביר, איש 'עצמה יהודית'. האם חבירה של האיחוד הלאומי, הבית היהודי, אלי ישי ו'עצמה יהודית' אפשרי?

"ברמת העיקרון היינו הראשונים שאמרו שהדלת שלנו פתוחה ואנחנו רוצים חיבור ומפץ ימני", מבהיר בן גביר המציין כי סקר אחרון שבחן את האפשרות עבור 'ישראל היום' מגלה כי איחוד שכזה יכול להניב תישעה מנדטים.

"זה אפשרי רצוי ונכון אבל צריך לכבד את השני ולעשות דברים מתוך הבנה ללא תכתיבים מלמעלה. לא יקבעו אחד לשני מי יהיה ברשימה של השני", אומר בן גביר ומוסיף כי הוא "מקווה שכולנו נשכיל למפץ כתום".

ומה באשר לאפשרות שחבירה כזו לא תצא לפועל? האם גם במציאות כזו שעשויה להותיר את 'עצמה יהודית' מתחת לאחוז החסימה, בכוונת המפלגה להתמודד בכל זאת? בן גביר משיב בחיוב ומבהיר גם מדוע: "אנחנו מייצגים ציבור שלא יצביע לא לבנט ולא למוטי יוגב ובן דהן. בין אם יגידו שאנחנו שווים שני מנדטים ובין אם יגידו שאנחנו שווים שלושה וחצי או ארבעה מנדטים, אם לא נתמודד זה אומר שהקולות ילכו לפח. לכן בוודאי שנתמודד ונציג את הרשימה שתכלול את ד"ר מיכאל בן ארי, ברך מרזל וכנראה גם אותי

"הדלת פתוחה. אני מקווה שנלך בחיבור ואם לא נלך ונרוץ כדי לא לאבד את הקולות ובעזרת ה' גם נצליח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו