הדבר הבא?
הדבר הבא? צילום: iStock

בימים האחרונים הרשת גועשת בעקבות סרטון קצרצר של עשרים שניות שהופץ בכל מקום. הסרטון, שהודלף על ידי אוון בלאס, מראה סמארטפון רחב המסוגל להתקפל ב2 קיפולים לגודל סטנדרטי, והופך לפריצת הדרך הראשונית של שיאומי בנושא.

בלאס, נחשב למדליף אמין לאחר שחשף לפני כולם תמונות ראשונות מהגלקסי נוט 8, וכיום הוא טוען ששיאומי עומדת לפרסם את הסמארטפון המתקפל שלה לציבור. הסרטון הנוכחי של בלאס מצטרף להודעה שפרסמה חברת סמסונג לפני כחודשיים שהציגה אב טיפוס ראשוני למכשיר המתקפל שלה. הדיווחים הראשוניים על המכשירים מסמלים למעשה את יריית הפתיחה למירוץ ליצירת הסמארטפון המתקפל הראשון.

היתרונות של הסמארטפון המתקפל ברורים. כיום, בפני כל צרכן עומדת הדילמה בין מכשיר קטן וקומפקטי שיהיה נוח לנשיאה, לבין מסך רחב איתו ניתן להשתמש באופן נוח במפות או לראות תמונות גדולות. הסלולרי המתקפל יוכל לחבר את שני היתרונות כך שתהיה אפשרות להשתמש בו בצורתו הרחבה בשימוש במפה, ולאחר מכן לקפל אותו לצורתו הנוחה והקומפקטית. בסרטון שנחשף ניתן לראות כי לאחר קיפול המסך, האפליקציה המופעלת עליו (Google Maps במקרה הזה) מתאימה את עצמה לגודל המסך החדש במהירות, דבר המאפשר מעבר מהיר בין משימות.

באלס עצמו טוען כי אינו יודע בוודאות אם הסרטון אמיתי או מזויף, אך גם אם הוא יתברר כאמיתי, אין זה אומר שהמכשיר יימכר בחנויות בזמן הקרוב. על החברה להתאים את המכשיר לצרכנים ולבצע מספר מבחני בטיחות לפני הוצאת המכשיר לשוק.

אבל, בין אם המכשיר הזה יצליח או לא, נראה שהעתיד של הסלולרים החכמים כבר איתנו, והוא קומפקטי מתמיד.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו