הרב הראשי במסר לנשיא פוטין

בפגישה שקיים עם הרב לאזר, ביקש הרב הראשי הרב יצחק יוסף להעביר לנשיא רוסיה את תודתו על העמידה לימין הקהילה היהודית המקומית.

חיים לב - ערוץ 7 , א' בשבט תשע"ט

הרבנים מרוסיה בפגישה עם הרב יוסף
הרבנים מרוסיה בפגישה עם הרב יוסף
צילום: לשכת הרב לאזאר

הרב הראשי לרוסיה הרב ברל לאזאר נועד אתמול יחד עם משלחת רבנים מרוסיה עם הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף בלשכתו.

במהלך הפגישה, סקר הרב לאזאר בפני הרב הראשי ונשיא הרבנות הראשית הראש״ל הרב יצחק יוסף, את המערך ההיקפי של הכשרות ברוסיה, הכולל כיום כמה מאות מפעלי מזון, עשרות מסעדות ובתי קפה, העומדים כולם תחת הפיקוח המוקפד של ועד הכשרות המנוהל על ידי הרבנות הראשית לרוסיה.

בנוסף, סקר הרב לאזאר את ההתפתחות של חיי הקהילה היהודית ברוסיה ואת הפעילות הרחבה שנעשית על מנת להקל על חיי היהודים במדינה בדמות הקמת מקוואות טהרה, המערכת הענפה של החינוך, ועוד.

הרב לאזאר סיפר לראש"ל, כי בסיועו של נשיא רוסיה, חזר בית הכנסת העתיק שבעיר סמיפרופל שב״קרים״, לפעול ולשמש את יהודי העיר, בה משמש רב חדש מזה כשנתיים.

הראש"ל התעניין עוד ביחס השלטונות ברוסיה כלפי הקהילה היהודית, וביקש מהרב לאזאר כי יעביר את ברכתו והערכתו הרבה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, על עמידתו לימין הקהילות היהודיות ברוסיה והסיוע הרב להן.