שילם לחבר כדי שיפגע בוטרינר מתחרה

בית המשפט המחוזי הרשיע וטרינר בעבירת תקיפה, לאחר ששילם 20 אלף ש"ח לחברו כדי שיפגע בוטרינר אחר עמו היתה לו תחרות עסקית.

ערוץ 7 , א' בשבט תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: iStock

בית משפט המחוזי בירושלים הרשיע את הווטרינר יונתן ליטוין בעבירה של תקיפה בכוונה מחמירה, לאחר שפעל לפגיעה בוטרינר אחר המפעיל מרפאה בבית שמש.

על פי כתב האישום האירוע התרחש על רקע תחרות עסקית בין ליטוין לוטרינר השני. עקב התחרות שילם ליטוין לחברו, ויקו אריה ינקו, סכום של 20,000 ש"ח על מנת שיפגע בוטרינר המתחרה.

ליטוין הציג לינקו תמונות של הוטרינר המתחרה וצייד אותו בפתקים המזוהים עם ארגון "אנונימוס", לשם פיזור הפתקים במקום התקיפה. זאת במטרה להסוות את הקשר בין התקיפה המתוכננת לתחרות העסקית ביניהם.

בעקבות פנייתו של ליטוין לינקו, גייס ינקו עוד ארבעה בני אדם נוספים שיבצעו איתו את התקיפה תמורת הכסף. ביום התקיפה, הצטיידו התוקפים במסכות, כפפות וכן בטלפון סלולרי ובלילה נסעו לבית שמש, שם יצרו קשר עם הוטרינר המתחרה וקראו לו להגיע לאצטדיון הכדורגל הנטוש בטענה שיש שם כלב פצוע.

כשהגיע הוטרינר למקום הוא הובל על ידי אחד מהתוקפים לקצה האצטדיון שם הותקף ע"י החמישה במכות, בעיטות והשלכת אבנים לעברו. במהלך התקיפה אף שברו התוקפים את הטלפון הנייד שלו, ניפצו את שמשות רכבו וחיבלו במצת ההפעלה של הרכב. לאחר התקיפה פזרו התוקפים את הפתקים בזירה ונמלטו מהמקום תוך שהם משאירים את המתלונן לנפשו.

בהכרעת הדין קבע בית המשפט "הוכח בוודאות מלאה, שהיה זה הנאשם, שרקם את תקיפת המתלונן, והייתה זו תקיפה ברוטלית ורבת אלימות... ייתכן ומלכתחילה, לא ביקש הנאשם אלא לגרום למתלונן לנזק מוגבל- שבר ביד- והיו אלה התוקפים, שהגדילו לעשות, ככל שניתן לכנות זאת כך. אך גם בהינתן שאכן כך, אין בכך כדי למתן."