המשאית בזירת הפיגוע. ארכיון
המשאית בזירת הפיגוע. ארכיון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אל הרשתות החברתיות הערביות דלף סרטון מאחד מחניוני משטרת ירושלים ובו נראית המשאית בה ביצע המחבל פאדי אל קנבר את פיגוע הדריסה בארמון הנציב, פיגוע בו נדרסו למוות ארבעה חיילי צה"ל לפני שנתיים בדיוק.

הסרטון משלב בין צילום וידאו של המשאית החונה בחניון המשטרה ומתחתיה פניו של המחבל תחת הכיתוב 'משאית הקדושים' ושמו של המחבל לצד המילים 'בנה של שכונת ג'אבל מוכבר'.

בארגון 'לך ירושלים' מציינים כי הפצתו של הסרטון בשעות האחרונות הוא חלק ממגמת האדרת מחבלים הגוברת בקרב ערביי ירושלים. בארגון תוהים על עצם דליפתו של הסרטון מחניון המשטרה לרשתות החברתיות הערביות, אם כי על פי תנודות הסרטון נראה כי הוא צולם תוך כדי הליכה על ידי אדם שעבר במקום.

יו"ר הארגון, מאור צמח, מזכיר את מה שנראה בעיניו כעדות להתרופפות אכיפת החוק בסוגיית האדרת מחבלים בירושלים. זאת לנוכח ההחלטה להשיב את גופת המחבל מבצע פיגוע הדקירה בתחנת המשטרה בארמון הנציב לפני כשלושה שבועות, פיגוע בו נפצעו באורח קל שני שוטרים, וקיומה ללא מענה אכיפתי של הלוויית המחבל תוך קריאות עידוד לארגוני הטרור ובראשם חמאס.

נזכיר כי בפיגוע אותו ביצע פאדי אל קנבר על ידי המשאית המתועדת בסרטון נרצחו 4 חיילי צה"ל ו-13 נפצעו, שלושה מהם באורח קשה. מסע ההרג הופסק רק לאחר שניות קריטיות, עם הגעתו של מורה דרך ששהה במקום וביצע ירי לעבר המחבל. שניות לאחר מכן הצטרפו לירי מורה דרך נוסף וככל הנראה גם חיילים שנכחו במקום.

יצוין כי בהחלט יתכן ועיתוי פרסום הסרטון אינו מקרי שכן מדובר בדיוק בתאריך בו מצוין מלאת שנתיים לביצוע הפיגוע. במידה ואכן קיים קשר שכזה הרי שניתן לשער שהמשאית צולמה לפני תקופת מה והצלם או המפיצים המתינו לתאריך המיוחד על מנת להפיץ את הסרטון ואת האדרתו של המחבל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו