לראשונה: מתמודדת חירשת בבחירות לכנסת

השרים נפתלי בנט ואיילת שקד הודיעו הבוקר (שלישי) על הצטרפותה של שירלי פינטו, פעילה חברתית לקידום זכויות חירשים, ממקימי המרכז הישראלי ללימודי חירשות, לרשימת מפלגת "הימין החדש".

פינטו, בת 30 בלבד, נולדה בקריית ביאליק לבית מסורתי עם השקפת עולם ימנית ומתגוררת כיום בגבעתיים. היא עובדת בקרן רודרמן ובתנועת "לינק20" לקידום צעירים עם מוגבלויות, ובמקביל משמשת בהתנדבות כיועצת לראש עיריית רמת גן לענייני מוגבלויות ונגישות.

שירלי, חירשת מילדות, חשה כבר בשלב הילדות את הקושי ואת חוסר הבקיאות בשפת הסימנים בקרב הוריה. כשבגרה, החליטה כי תקדיש את חייה לשינוי מציאות זו של אנשים חירשים וכבדי שמיעה.

את שירותה בצה"ל ביצעה במערך הטכני של חיל האוויר כמנהלת פרויקטים בלהק הציוד בתחום הלוגיסטיקה, והמשיכה לשירות קבע. בשנת 2009 קיבלה אות הצטיינות ממפקד חיל האוויר, אלוף (במיל') עידו נחושתן, ואות מצטיינת הנשיא משמעון פרס.

פינטו בוגרת לימודי תואר ראשון במשפטים במכללה האקדמית נתניה בתכנית הצטיינות, כאשר במהלך לימודיה השתתפה במשלחת לאו"ם בז'נבה. לאחריהם החלה התמחות במשרד עורכי הדין "פירט, וילנסקי מזרחי כנעני ושות' (FWMK)" והיא המתמחה החירשת היחידה בארץ. החל משנת 2016 היא מרצה בלימודי תרגום לשפת הסימנים באוניברסיטת בר-אילן.

היכרותה עם השר בנט החלה עוד בשנת 2016, עת הובילה את הקמפיין "אני מסמן אני שווה" להגברת החשיבות של שפת הסימנים בציבור ולקידום חקיקה של ​השפה כשפה מוכרת בישראל, אשר סחף מאות אלפי גולשים. לקמפיין זה הצטרף גם שר החינוך, נפתלי בנט, ובעקבותיו הייתה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב לאוניברסיטה הראשונה בישראל שהכירה בשפת הסימנים הישראלית כשפה רשמית לאנשים חירשים.

פינטו מסרה "אני שמחה ומתרגשת להודיע על הצטרפותי לרשימת הימין החדש, בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד. אמשיך לפעול בכל העוצמה, כמו שפעלתי בעבר, למען אנשים עם מוגבלויות בישראל ולהיות הכוח שלכם בכנסת מתוך מטרה להפוך את ישראל לחברה נגישה, שוויונית ומכילה".

שרת המשפטים איילת שקד ציינה, "מפלגת הימין החדש פועלת לביצוע מדיניות ימנית עם רגישות חברתית. שירלי פינטו, שהצליחה בגיל צעיר כל כך להעלות לסדר היום הציבורי את חשיבות ההנגשה הראויה לאנשים חירשים וכבדי שמיעה, תייצג את ציבור אנשים עם מוגבלות בכנסת ישראל. אני בטוחה ששירלי תפעל ללא לאות ובאופן אפקטיבי להגברת הזכויות המגיעות לאנשים עם מוגבלות בצורה הכי טובה שאפשר".

שר החינוך נפתלי בנט הוסיף, "שירלי, לוחמת חברתית אמיתית, מצטרפת לנבחרת של לוחמים למען מדינת ישראל. שירלי עושה היסטוריה ושוברת את תקרת הזכוכית של ציבור החירשים בישראל, כאשר תהיה לחברת הכנסת החירשת הראשונה בישראל ותייצג נאמנה את זכויותיו של ציבור זה. כניסתה לזירת ההנהגה היא צעד מכונן ומהווה קפיצת מדרגה לעבר עתיד של שוויון הזדמנויות וחברה רגישה יותר. מפלגת הימין החדש עוסקת בכל סוגיות היסוד בחברה הישראלית - בכלכלה וחברה, בביטחון, בחינוך, בבריאות, ברווחה וביצירת הסכמות רחבות בסוגיות דת ומדינה. ביחד עם שירלי, נמשיך לחזק את החברה הישראלית, וישראל תחזור לנצח גם במאבק של אנשים עם מוגבלויות. זהו אחד הרגעים שאני הכי גאה בו מאז שנכנסתי לשדה הציבורי"