בני נוער לח''כים: לכבד האחד את השני

התלמידים בישיבת בני עקיבא חדרה שלחו מכתב לחברי הכנסת בבקשה להוות דוגמא אישית לנוער ולנהוג באופן מכבד האחד כלפי השני.

רעות הדר , ב' בשבט תשע"ט

בני נוער לח''כים: לכבד האחד את השני-ערוץ 7
מבקשים ליצור שיח בריא וערכי
צילום: ישיבת בני עקיבא חדרה

חברי מועצת התלמידים של ישיבת בני עקיבא בעיר חדרה התכנסו כדי לדון על נושא שהטריד את חבר המועצה נריה מליחי: ההתלהמויות שנשמעות מפי נבחרי הציבור, חברי הכנסת ומועמדים פוטנציאלים במהלך הימים האחרונים ולקראת הבחירות.

התלמידים החליטו לשלוח מכתב לכל נבחרי הציבור בבקשה שבמערכת הבחירות הנוכחית ינהגו בכבוד זה לזה, ויהוו דוגמא אישית לנוער שצופה ולומד מהם.

במכתב כתבו התלמידים: "תהליך הבחירות הקרוב יהווה צומת דרכים משמעותית של החברה הישראלית. מעבר לפינה מצויים שסעים עמוקים- חברתיים, כלכליים ומדיניים המפלגים את החברה. אנו מצפים מכם להוות דוגמא לאופן המכבד שבו עלינו לנהל את השיח בינינו. למצוא את הכלים לנהל את הויכוח המשמעותי והערכי בצורה נכונה ולא אישית, מכבדת ולא מכפישה".

עוד הם כתבו: "אנו פונים אליכם בבקשה - קיימו את אשר אתם דורשים מאיתנו! לעשות את הישר והטוב, לכבד האחד את השני ולנהל שיח ראוי וערכי. היו לנו לדוגמא ולמופת בהתנהלותכם".

את המכתב הם סיכמו: "אל תשכחו, היום אנו פונים אליכם כצעירים המבקשים לגלות מעורבות אזרחית פעילה וחשיבותה של המדינה ואחדותה יקרים לנו, אך מחר, נהיה בין קהלי הבוחרים שלכם. אנו מבקשים להמשיך ולהיות גאים בכם ובדרככם".

ראש הישיבה, הרב אלמוג וגנר, אמר "אנו גאים לחנך תלמידים מעורבים ופעילים שהשיח הבריא, הנקי והערכי במערכת הבחירות ובעם ישראל חשוב ומשמעותי להם. מגלים אחריות ומעורבות ומאירים את העולם".