רוברט קראפט
רוברט קראפט צילום: דיוויד סילברמן – David Silverman

קרן פרס בראשית הודיעה היום (רביעי) כי חתן פרס בראשית השישי, לשנת 2019, הוא איש העסקים והפילנתרופ היהודי-אמריקאי רוברט קראפט.

קראפט נבחר בשל מחויבותו למאבק באנטישמיות, הקשר ההדוק שלו לשורשיו היהודיים ולמדינת ישראל, ותרומותיו רחבות ההיקף בתחומי הבריאות, ההשכלה והספורט. הפרס, שזכה לכינוי "הנובּל היהודי" ע"י המגזין "טיים", יוענק בטקס חגיגי שיתקיים בירושלים ביוני 2019.

כחלק מתהליך הזכייה קרפאט יעניק את כספי הזכייה של פרס בראשית, העומדים על מיליון דולר, לטובת נושא פילנתרופי שעומד על סדר היום של הקהילה היהודית העולמית כולה - התמודדות ומיגור תופעות אנטישמיות ברחבי העולם.

יחד, קרן פרס בראשית ורוברט קראפט יאחדו כוחות במטרה להילחם באופן נחוש ורחב היקף נגד האנטישמיות לה אנו עדים כיום, המתבטאת בדה לגיטימציה של מדינת ישראל ובשנאת חינם נגד יהודים ברחבי העולם.

קראפט, יו"ר ומנכ"ל קבוצת קראפט, משמש גם כבעלים של קבוצת הפוטבול "ניו איגנלנד פטריוטס", אחת מהקבוצות המצליחות ביותר מליגת הפוטבול האמריקאית (ה -NFL), הוא חתן פרס בראשית הראשון שמגיע מעולמות הספורט.

"אני גאה לקבל את ההוקרה הזו מקרן פרס בראשית ומודה לקרן על נכונותה לייעד את כספי הפרס למטרות ראויות אלו", הגיב קראפט. "פרס זה מעצים את יכולותיי בהעלאת המודעות לתופעה חמורה זו וכן לגייס כספים נוספים למאבק באנטישמיות, וכל צורה אחרת של מעשי שנאה מבוססי דעות קדומות, גזענות, ושנאת השונה. עלינו להמשיך ולתמוך בארגונים המתמקדים במאבק באנטישמיות על ידי בניית גשרים ואיחוד אנשים מרקעים שונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו