ח"כ מיקי רוזנטל פורש מהחיים הפוליטיים

חבר-הכנסת מיקי רוזנטל יפרוש מהכנסת בתום הקדנציה הנוכחית. ''אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות״.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בשבט תשע"ט

ח"כ מיקי רוזנטל פורש מהחיים הפוליטיים-ערוץ 7
ח"כ מיקי רוזנטל
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר-הכנסת מיקי רוזנטל (העבודה) החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים בתום הקדנציה הנוכחית ולא יתמודד לכנסת ה-21 במסגרת הבחירות המוקדמות במפלגת העבודה.

רוזנטל מסר ״אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית. אמשיך להיאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית, שוויונית וחותרת לשלום, חברה צודקת יותר ומושחתת פחות״.

״אף פעם לא ראיתי בחברותי בכנסת מטרה והפוליטיקה בעיני היא רק אמצעי. אני מסכם בגאווה את 6 שנות שירותי בכנסת, עם חקיקה משמעותית מאוד ועבודה פרלמנטרית מעמיקה, לא פופוליסטית" .

״את הפוליטיקה עצמה מעולם לא חיבבתי ומעולם לא הצטיינתי בה״, הוסיף רוזנטל. ״כל חיי המקצועיים הייתי מהמובילים ולשם אני שואף. אני מאמין בכל ליבי באחריות אישית של אנשי ציבור ולא רק בדיבורים. אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות״.

רוזנטל סיכם: ״חבר כנסת באופוזיציה דומה למדי לשוער כדורגל. הוא עובד במניעה. מניעה של מהלכים שרירותיים, פוגעניים וסקטוריאליים. על אף שלרוב תהיה התהילה של החלוצים והמבקיעים, אני גאה בתפקידי כשוער באופוזיציה. מנעתי כוונות זדון רבות של הממשלה. זהו תפקיד כפוי טובה אבל חשוב מאוד לדמוקרטיה״.

"אני מודה מאוד לכל מי שנתן בי אמון, שמח שהצלחתי לסייע לאלפי אנשים ומתנצל בפני מי שלא עלה בידי לפתור את בעיותיו" אמר חבר הכנסת.