אושר מינויים של גלנט ושאשא-ביטון

הכנסת אישרה את מינויים של יואב גלנט ויפעת שאשא ביטון לשר הקליטה ולשרת הבינוי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בשבט תשע"ט

אושר מינויים של גלנט ושאשא-ביטון-ערוץ 7
יפעת שאשא ביטון
צילום: אסף בר שי

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) את בקשת הממשלה למנות את יואב גלנט לתפקיד שר הקליטה ואת ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) לתפקיד שרת הבינוי והשיכון.

30 חברי כנסת תמכו במינויים מול שמונה שהתנגדו ושני נמנעים. מיד לאחר ההצבעה הושבעו גלנט ושאשא ביטון והחלו לכהן כשרים.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד הקליטה אמר בדיון שקדם להצבעה: "השר גלנט לא הגיע למשרד העלייה והקליטה כדי להטיל את כובד משקלו ויכולותיו לטובת העלייה והקליטה. עם כל הכבוד לא זו הדרך למנות שרים, זה נראה כמו אתנן פוליטי לקראת הפריימריז בליכוד.

"המסר שהממשלה מעבירה בחודש האחרון הוא שהנושא נמצא בתחתית סדר העדיפויות שלה", טען פורר. שרת הקליטה לשעבר ח"כ סופה לנדבר הוסיפה: "משרד הקליטה זה לא משרד שהליכוד יכול להפוך לתחנת מעבר ולחדר המתנה".

שר האוצר ויו"ר ''כולנו'' משה כחלון אמר לאחר השבעתה של שאשא ביטון לשרה כי "לפני 50 שנה, המחשבה שיום אחד שר אוצר מגבעת אולגה ימנה שרת שיכון מקרית שמונה היה נחשב לחזון אחרית הימים. היום, זו מציאות. המהפכה החברתית כלכלית שעשינו במדינת ישראל בארבע השנים האחרונות היא יותר מנתונים כלכליים מצוינים והטבות לאוכלוסיות שהמדינה הזניחה במשך שנים.

''המהפכה הזו היא שילוב של דמויות חברתיות מובילות במדינה בתפקידים הכי בכירים שיש. השרה שאשא ביטון עבדה קשה כל חייה, הגיעה להישגים אקדמיים וציבוריים מרשימים בזכות עצמה, ולא בזכות קשרים או המקום שהגיעה ממנו. אנחנו זוכרים מאין באנו ואת מי אנו משרתים.

''אלה הדמויות שאנחנו רוצים בעמדות הבכירות במדינה. השרה שאשא ביטון תמלא את התפקיד הכל כך חשוב של שרת הבינוי והשיכון בצורה המקצועית ביותר, בדיוק כפי שמילאה כל תפקיד עד היום. המהפכה ממשיכה. נמשיך לנצח בשביל הציבור", הבטיח כחלון.