שחייה
שחייהפלאש 90

הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC) הודיע כי הוא פועל למציאת פיתרון לכך שמלזיה תאפשר לשחיינים ישראלים להיכנס לאליפות העולם שתיפתח שתיפתח ב-29 ביולי.

ד"ר רון בולוטין, המנהל המקצועי של הוועד הפראלימפי הישראלי, אומר לערוץ 7 כי את התחרות במלזיה אסור לפספס.

"שני השחיינים הראשונים בכל מקצה מקבלים את כרטיסי הכניסה למשחקים הפראלימפיים בטוקיו בקיץ הבא וזו התחרות החשובה ביותר בתחום. כבר לפני יותר משנה, כשהבנו שהתחרות תהיה במלזיה שהיא מדינה מוסלמית שאין לה קשרים איתנו, הבענו חשש בפני הועד הבינלאומי שהספורטאים שלנו לא יוזמנו וגם אם יוזמנו, זה יהיה בלי ייצוג של הדגל וההמנון".

עם זאת בולוטין שומר על אופיטמיות. "יש פעילות נמרצת מול המלזים לקבל את האישורים ועד עכשיו יש תחושות טובות. אנחנו כמובן לא ננוח עד שנראה את ההזמנה הרשמית עם הויזות. בסוף החודש הנהלת הועד הפראלימפי הבינלאומי מתכנסת כדי לדון בהחלטה לפיה התנאי של מדינה לארח תחרויות בינלאומיות היא שתהיה הזמנה לכל הספורטאים ללא אפלייה פוליטית. אנחנו מקווים שהכול יהיה בסדר ונכון להיום לא קיבלנו סירוב".

הוא מקווה שההמנון הישראלי ינוגן במלזיה. "ראינו בעבר את המאבק העיקש של איגוד הג'ודו כשהיו בעיות עם כניסת ספורטאים ישראלים למדינות מוסלמיות. השנה היה שינוי דרמטי. איגוד הג'ודו הבינלאומי התעקש שישראל תיוצג גם עם ההמנון. היה תקדים חיובי נוסף, כשהועד האולימפי נטל את האירוח מתוניסיה, בגלל סירוב לארח ספורטאים שלנו. היו גם שתי משלחות שהגיעו בייצוג ישראלי מלא לתחרות במפרץ הפרסי. מלזיה נחשבת למדינה קיצונית יותר ולכן יש חשש, אבל כרגע האינדיקציות חיוביות. אני מקווה שלא נתבדה".