פשיטת המשטרה על ישיבת "פרי הארץ"אלישוב הר שלום

כוחות משטרה הגיעו בצהריים (רביעי) לישיבת ''פרי הארץ'' ברחלים, שכמה מתלמידיה חשודים במעורבות ברצח האישה הפלסטינית עאישה ראבי.

הכוחות מחלקים זימונים לחקירה לכל תלמידי הישיבה, וזאת לאחר שכבר כ-30 תלמידים תושאלו ונחקרו במסגרת הפרשה.

השוטרים נכנסו לישיבה בלי צו המתיר להם להיכנס לשטח פרטי, ולאחר שהוזהרו ע"י צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום. המחלקה האזרחית של ארגון חוננו מאיימת בתביעה אזרחית נגד המשטרה.

בארגון חוננו תקפו: ''שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם יתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן? המשטרה השתגעה ופועלת באופן בלתי חוקי. קוראים לשר גלעד ארדן להתעורר ולשים סוף לרמיסת זכויות ילדי מוסדות חינוכיים".

בשב"כ יודעים שאין ראיותאלירן אהרון

ו"ד עדי קידר מארגון חוננו אמר "אנו רואים בחומרה את התנהגותה הבלתי חוקית של המשטרה. הם מפרים ברגל גסה את הוראות החוק, הבהרנו להם באופן ברור כי כניסה לשטח פרטי ולמגורים צריכה להתבצע על פי צו, למרות ההתראה, המשטרה התפרצה לישיבה. יש לזכור שהתלמידים גם ככה מבוהלים לאחר ההתנהלות בחודשיים האחרונים ואנו מצפים שהדבר יתוחקר באופן מידי בידי מח"ש".

עו"ד איתמר בן גביר טען כי "הגעת השוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודים היא שפל חדש בהתנהלות המשטרה והשב"כ בפרשיה הזו. מעבר לפגיעה בהישגים הלימודיים של התלמידים יש כאן יצירת טראומה ופעילות בניגוד לחוק הנוער ובניגוד לחוקים אחרים ואמנות בינלאומיות שגם אם רוצים לזמן קטינים לחקירה יש לעשות זו בצורה נאותה ולא בהגעה ברוטאלית למוסד לימודים".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "בימים אלו נחקרת פרשייה של חשד למעורבות בפעילות טרור תחת צו איסור פרסום. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות ופעולות חקירה המתבצעות במסגרתן. יחד עם זאת נציין כי תכלית החקירה, כמו גם כל פעולות החקירה המתבצעות במסגרתה היא אחת – הגעה לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".