ענת ברקו
ענת ברקוצילום: אסתי דזיובוב/TPS

ח"כ ד"ר ענת ברקו מביעה שביעות רצון מהידיעה שחברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה לא ישובו לכנסת.

"הרשימה המשותפת לצערי, התיישרה לפי הסמן הקיצוני ביותר שהוא בל"ד. היא התאפיינה בקיצוניות ובחתרנות נגד מדינת ישראל וגם בתמיכה בטרור. היא לא עשתה דבר למען הציבור הערבי וייצגה יותר את התנועה האסלאמית ואת אבו מאזן", מסבירה ח"כ ברקו לערוץ 7.

לדבריה, "אם ההתפלגות של הרשימה המשותפת תוליד משהו יותר טוב לטובת אזרחי ישראל הערבים, זו תהיה בשורה. אני חושבת שהממשלה בראשות נתניהו השקיעה הרבה מאוד משאבים לטובת הציבור הערבי - ולצערי הרב הרשימה המשותפת בהרבה מאוד מקרים עבדה נגד המדינה. אני יכולה רק לשמוח על כך שח"כ זועבי וח"כ זחאלקה לא יהיו בכנסת הבאה. אלו שני אנשים שמראש אסור היה שבג"ץ יאשר אותם כנבחרי ציבור. הם פעלו נגד המדינה מעל לכל במה, על כל ספינה. זאת טעות שלנו שאנחנו מאפשרים לאויבי ישראל לשבת בכנסת ישראל".

ברקו מביעה תקווה שגם ח"כ אחמד טיבי לא יהיה חלק מהכנסת הבאה. "אני רואה את ח"כ טיבי כגורם צבוע מאוד שמדבר בכפל לשון. הוא לא מוכן לשבת איתי בפאנלים בשום מקום, הוא חסם אותי בטוויטר כי אני אומרת את האמת. ח"כ טיבי ממשיך להיות הקונסיליירי של ערפאת מבחינת המהות שלו. הוא לא לויאלי למדינת ישראל אלא לויאלי לרשות הפלסטינית והוא מאוד מתאים להיות בפרלמנט של הרשות, אך לא בכנסת ישראל".

ח"כ ברקו, המכהנת כיו"ר ועדת המשנה להגנה נסייבר בועדת חוץ ובטחון מתייחסת גם לחשש מפני התערבות מדינה זרה בבחירות.

"כל ניסיון להשפיע על הבחירות - וזה לא משנה מי בשלטון - מעוות את רצון הבוחר, פוגע בדמוקרטיה שלנו וגורם לסוג של חתרנות מדינית. אין כאן קשר בין שמאל לימין ואנחנו נערכים לכל תרחיש ומסירים את האיומים אם יש כאלה".