יוגב מתעקש על פריימריז

ח"כ מוטי יוגב קורא לסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן להסכים לפריימריז לרשימת "הבית היהודי". המכתב המלא

ח"כ מוטי יוגב , ג' בשבט תשע"ט

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ידידי ורעי, הרב אלי,

עשית מהלך אמיץ והצטרפת לבית היהודי. התמודדת בפריימריז, והשגת תוצאה מדהימה. הרווחת את אמון הציבור ביושר לאחר בחירתך לעזוב מקום באיחוד הלאומי ולהצטרף למפלגתנו. התמודדת במערכת קשה והצלחת, אני מעריך אותך על הדבר הזה.

לצערי, הפעם אתה עושה טעות.

הכסף שהיה לפריימריז בזמן שנפתלי ואיילת היו, הוא אותו כסף שיש כרגע. העובדה שבאים ומנסים כרגע לכפות ועדה מסדרת הוא קעקוע הדמוקרטיה במפלגה שלנו. הדבר הזה לא הגון ולא הוגן כלפי הבוחרים שלנו. מי יחזיר למתפקדים את הכסף?

בניגוד למה שרמזת, הצעתי לא נובעת מתוך ראייה אישית. זו לא העת לעסוק בשאיפות פוליטיות אישיות. הסרתי את מועמדותי משום שאני רוצה להתרכז בבניית בסיס רחב, איתן ודמוקרטי שיזכה מחדש באמון הציבור. אם לא נעשה זאת, אנחנו עלולים שלא לעבור את אחוז החסימה או לשתף פעולה עם גורמים שבינם ובין הציונות הדתית, אותה אנחנו מייצגים, אין כלום.

לכן, אני קורא לך להצטרף לקריאתי לבחור את ראש הרשימה ואת חברי הרשימה באמצעות פריימריס. רק בדרך של שיתוף הציבור ושקיפות, נזכה בעזרת ה' להשיב אמון ולבנות מחדש בית יהודי רחב וגדול.

אני קורא לך ולשאר הנהגת הבית היהודי יחד עם המרכז הנבחר שלא לגזול את הכח מהבוחר. כך נוכל להמשיך ולהיות חלק מההנהגה למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל.