עורכי דינם של העצורים. בן גביר וקידר
עורכי דינם של העצורים. בן גביר וקידרצילום: יוני קמפינסקי

ארבעה מתוך חמשת הנערים העצורים בשב"כ, אשר במשך ימים ארוכים לא הורשו לפגוש את עורכי דינם ואשר לדבריהם עברו חקירות קשות, משתחררים היום (חמישי) למעצר בית.

במקביל הורה בית המשפט להאריך עד ליום שלישי את מעצרו של הנער החמישי שלטענת המשטרה החשדות נגדו מבוססים יותר.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו המייצג חלק מהנערים מסר, "כצפוי הודיע עכשיו השב"כ לבית המשפט כי הוא מבקש לשחרר ממעצר את כל החשודים למעט אחד".

"אנו כמובן שמחים על כך אבל נדרוש כי יבוצע תחקיר הכיצד הגיע השב"כ למצב כזה בו חוקר בחקירות כה קשות חפים משפע תוך התעלמות מוחלטת מזעקתם וזעקת המשפחות ועורכי הדין. שוב השב"כ גרם נזק נפשי לנערים חפים מפשע", הוסיף הבר.

עו"ד בן גביר המייצג את אחד החשודים מסר, "מהרגע הראשון טענתי שהחשד אינו רציני ומרגע שראיתי את הספינים של השב"כ ושמעתי על ההדלפות המגמתיות, היה ברור שהמעצר נבע בעיקר משיקולים של יחסי ציבור לשב"כ. אינני מבין כיצד הפרקליטות אפשרה את המעצרים, כאשר היה ברור מלכתחילה כי אין חומר של ממש הקושר את החשודים ובתוכם מרשי למעורבות במעשה".

לדבריו, "מרשי שהה 12 ימים בחקירה קשה שגרמה לו לטראומה, וכעת נשאלת שאלה אחת: מי יפצה אותו על אותה הטראומה? אני מצפה מחוקרי השב"כ לערוך חשבון נפש, ואני מעריך כי כל העצורים בפרשה ישוחררו גם הם תוך זמן קצר".

עו"ד עדי קידר מחוננו הוסיף, "המשטרה מבקשת לשחרר את הנערים החשודים ברצח ובכך מאשרת את טענותינו מהרגע הראשון לפיה מדובר לא רק בחפים מפשע אלא בכיוון חקירה שגוי לחלוטין. אני מצפה מהמשטרה והשב"כ להתנצל בפני הנערים ומשפחותיהם וכן בפני הרבנים".