אחרי הטענות: מחיר למשתכן - גם לחרדים

לאחר שנטען כי תכנית 'מחיר למשתכן' מפלה לרעה את האולכלוסיה החרדית, התברר כי ההגרלה החדשה כוללת כמה מהערים החרדיות.

בן שאול , ד' בשבט תשע"ט

אחרי הטענות: מחיר למשתכן - גם לחרדים-ערוץ 7
מחיר למשתכן לחרדים. גם ברמת שלמה
צילום: צבי ברנס. פלאש 90

קשובים לביקורת? לאחר שנטען על ידי חברי כנסת חרדיים כי תכנית 'מחיר למשתכן' של משרד האוצר מפלה לרעה את האולכלוסיה החרדית, התברר כי ההגרלה החדשה כוללת פרויקטים בערים חרדיות.

בהודעה שפורסמה הבוקר ביומונים החרדיים נאמר כי עסקנים ונציגי ציבור קוראים לציבור החרדי להירשם להגרלות מחיר למשתכן ומציינים כי מדובר ב"הזדמנות שאולי לא תחזור".

בין היצר הובהר כי בהגרלה הנוכחית ניתן להתמודד על דירות מוזלות בערים החרדיות בית שמש (380 יח"ד), טלז סטון (70) ביתר (63), ורמת שלמה בירושלים (490).

"לדברי גורמים בענף, חישובי הסיכויים מעלים כי אחד מכל ארבעה נרשמים בציבור החרדי יזכה בדירה. בקרב זכאים בסדרה ב' כמעט כל אחד יזכה בהגרלה זו. מחירי הדירות מוזלות בשיעור של בין 200 אלף ל־ 400 אלף ממחירי השוק, ובהתאם להטבות הקיימות ניתן יהיה לבצע את הרכישה עם הון עצמי של מאה אלף שקלים", נאמר בידיעה.

גורם בענף הנדל"ן צוטט כאומר, "מדובר בשכונות ענק חדשות, שמיועדות לציבור שלנו. דירות מוזלות ואיכותיות, משכנתא נוחה על כ־90 אחוזים מערך הדירה, ושלל הטבות שונות, לדוגמא: זכאות לקבל השתתפות בשכ''ד לרשומים במחיר למשתכן עד מסירת המפתח של הדירות בהגרלה (לעובדים בתלוש משכורת ו/או בזכאים בקצבת ביטוח לאומי)".