ח"כים דורשים: לבטל את מינוי זעאתרה

חברי כנסת מסיעות שונות דורשים מעיריית חיפה ומהיועץ המשפטי לממשלה למנוע את מינויו של מי שנתן לגיטמציה לפעילות חיזבאללה נגד ישראל

חזקי ברוך , ד' בשבט תשע"ט

רג'א זעאתרא
רג'א זעאתרא
ללא קרדיט צילום

שלושה חברי כנסת, מסיעות האופוזציה והקואליציה דורשים לבטל את מינויו של רג'ה עאתרה כחבר בועדת הביטחון של העיר.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) היפנה קריאה לראש העיר שתתערב בנושא. "הזוי בעיני שאדם שנתן לגיטימציה לפעילות החיזבאללה וקרא ללוחמי הארגון 'לוחמי חופש', יישב בוועדה שעוסקת בהגנה על העיר חיפה מפני אותו ארגון טרור. זה ליקוי מאורות. לא ייתכן שיישב שם וייחשף למידע רגיש באשר לתשתיות אסטרטגיות של העיר והיערכותה לשעת חירום".

"אני פונה לראש העיר עינת קליש רותם שלא לאפשר את מינויו של רג'ה זעאתרה לחבר בוועדת הביטחון של העיר, ולמנותו לתפקיד שאינו נוגע בעניינים ביטחוניים", דברי ח"כ שטרן.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר כי "כנראה שהסערה הקודמת לא סייעה לעיריית חיפה להפנים מי מסתובב במסדרונות בניין העירייה והחליטו להעניק לו את הפרס הגדול ביותר לתומך טרור נלהב - מידע מודיעיני".

"כמו שגרמתי לסילוקם של חנין זועבי וג'מאל זחאלקה מהכנסת כשחוקקתי את החוק האוסר התמודדות לתומך טרור, כך אעשה עם זאעתרה. נרחיב את החוק ככל שיידרש עד שזאעתרה ודומיו לא יוכלו להיכנס כלל לבניין העירייה או המועצה", הוסיף ח"כ פורר.

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ נאוה בוקר, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנלדבליט בדרישה שיבחן ויבטל את מינויו של רג'א זעאתרה לחבר בוועדת הביטחון של עיריית חיפה.

"לא ייתכן שאדם כרג'א זעאתרה אשר הקים ארגון BDS במטרה לקדם את החרם הבינ"ל על מדינת ישראל; השווה בין ארגון הטרור הרצחני דאעש לציונות; וטען כי ארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה הם ארגונים לגיטמיים, יכהן בוועדה אשר עוסקת בנושאים רגישים כל כך", כתבה בוקר למנדלבליט.