אהד בכרך הי"ד בטיול באילת, חודשיים לפני הירצחו
אהד בכרך הי"ד בטיול באילת, חודשיים לפני הירצחוצילום: באדיבות המשפחה

חקירות השב"כ בעקבות "הטרור היהודי" עוררו את זעמו של ד"ר אריה בכרך, אב שכול, שמזכיר בטורו השבועי בערוץ 7 כי שירות הביטחון הכללי עדיין לא תפס את מי שרצח את בנו אהד וחברו אורי לפני 23 שנים.

"אסור להפסיק לדון בהתנהלות השב"כ, בחקירותיהם המופקרות של הנערים תושבי יש"ע. איזו סכנה למדינה או לשלום הציבור היה קורה לו ידענו על מה נחקרים הילדים בשעת אמת? על מה בדיוק ביקש השב"כ חיסיון? בעבור מה נרמסה הזכות הקדושה של הציבור לדעת?", תוהה בכרך.

לדבריו מטרת החוקרים היתה לפגוע בלגיטימיות של הנחקרים: "כל ההתנהלות סביב החקירה והרצון ליצור רושם כאילו ישנה פרשה שבטחון המדינה תלוי בה ונעצרו כמה פצצות מתקתקות, כל זה נעשה על מנת להכשיר את הקרקע לעינויי הילדים בחקירה. זו מטרת כל התפאורה הנואלת".

בכרך מתייחס גם לעובדה שהנערים חשודים במעורבות ברצח פלסטינית. "האם מי מכם זוכר שפלסטינים שנתפסו זורקים אבנים על כלי רכב ישראלים הואשמו בניסיון רצח? אולי המונח רצח בהקשר לזריקת אבנים שייך רק ליהודים? הערבים מואשמים בהפרת סדר בלבד".

לטענתו גם פרסום הימצאותו של דגל ישראל ועליו צלב קרס הוא חלק מהניסיון "ללכלך" את הנערים: "נניח שזה נכון, זה באמת מעשה חמור מאוד בגינו היו צריכים הוריהם של הילדים לתת לכל אחד סטירת לחי".

"פרסום פרשת הדגל נועד להקהות את רגשות אהדתנו והשתתפותינו עם סבלם של הילדים ולקבל ביתר הבנה את העינויים שעברו. ראוי שחוקרי השב"כ יפעילו את ראשיהם במקום את ידיהם, יחקרו נטו ללא תפאורה מלוכלכת".

לסיום מתייחס בכרך לגיבוי שהעניקו ראש הממשלה והנשיא לשב"כ: "אני מכירים בתרומתו של השב"כ לביטחוננו יום יום, אין אנו כפויי טובה, אלא שישנה הפרדה מוחלטת בין המחלקה הערבית והמחלקה היהודית. אנו עדיין זוכרים את כרמי גילון שכתב בתזה מדעית שחיבר שהמתנחלים הם אויבי המדינה וכך כנראה מתייחסים לילדינו.

''אדוני הנשיא וראש הממשלה, די עם דיבורי החנופה. אל תחרשו על גבינו ואך תעשו עלינו סיבוב. בעוד דברי החנופה על שפתותיכם פסל סית המשפט הודאות שהוצאו בעינויים מנער יהודי''.

את דבריו חותם בכרך בנושא שהשב"כ כנראה שכח: "לפני 23 שנים נרצח בני אהד וחברו אורי שחור הי"ד. עד היום טרם נתפסו הרוצחים. נראה לי שזה לא כל כך מעניין את השב"כ ואולי אפילו לא אותך אדוני הנשיא של כולם".