ויקטור אורבן
ויקטור אורבןצילום: רויטרס

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, קרא היום (חמישי) לכל הכוחות הפוליטיים באיחוד האירופי המתנגדים להגירה המוסלמית לאירופה להתאחד וליצור ברית ימנית שתשלוט במוסדות האיחוד האירופי על מנת למנוע את המשך ההגירה המוסלמית ליבשת.

בנאום לוחמני שנשא בבודפשט האשים אורבן את מנהיגי צרפת וגרמניה כי הם מסייעים לכניסת מהגרים מוסלמים לאירופה ואמר "אני חייב להילחם בעמנואל מקרון", נשיא צרפת.

"זה לא דבר אישי אלא העתיד של המדינות שלנו. אם מה שהוא רוצה בנוגע להגירה יתממש באירופה, זה יהיה רע מאוד להונגריה ולכן אני חייב להילחם בו", אמר אורבן.

הוא גם התייחס לביקור של ראש ממשלת איטליה, מתיאו סלביני, בפולין, שם הוא דן עם ממשלת פולין בכריתת ברית לפעול במשותף נגד מדיניות ההגירה של האיחוד האירופי. אורבן קרא לאיטליה ופולין להצטרף לגוש הימני שיחסום את המשך ההגירה וישתלט על מוסדות האיחוד האירופי.

"הברית הפולנית – איטלקית היא אחת ההתפתחויות החשובות שהחלו השנה. סלביני הוא גיבור בכך שעצר את המשך ההגירה אל חופי איטליה. אני תולה תקוות גדולות מאוד בברית הזו", אמר אורבן.

אורבן גם העביר ביקורת חריפה על הקנצלרית אנגלה מרקל, בנוגע למדיניות ההגירה שלה. "אין שום אפשרות לפשרה עם גרמניה בנושא ההגירה, למרות הלחץ הבלתי פוסק מצד ברלין על הממשלה ההונגרית לקחת כמות מסויימת של מהגרים לשטחנו".