תוקף. פינק
תוקף. פינקצילום: שחר טמיר

רס"ן מיל' יאיא פינק, פעיל מפלגת העבודה המתמודד על מקום ברשימתה לכנסת ה-21, תוקף את רבני הימין ואת שרת המשפטים שקד בעקבות אירועי השבועיים האחרונים.

"החיבוק החם שהעניקה שרת המשפטים איילת שקד למשפחות הנערים החשודים במעורבות ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי והמשך מתקפות של ח"כים נוספים ורבני הימין נגד השב״כ, מכשירות למעשה את יגאל עמיר הבא", טוען פינק.

לדבריו, "אווירת הסלחנות ואפילו האמפתיה שגילתה שרת המשפטים כלפי מי שחשודים ברצח אישה חפה מפשע, שמצאה זמן לפגישות ושיחות טלפון אישיות עם בני משפחות החשודים, המתווספות להתקפות שלוחות רסן של רבנים בימין הקיצוני נגד השב"כ, ולמעשים דוגמת מחיקת סרטון האבטחה לכאורה ע"י רבש"צ רחלים, מחזירות אותנו לתקופה האלימה של ערב רצח ראש הממשלה יצחק רבין, שגם אז – ראשי ורבני הימין גילו סלחנות ואיפוק נוכח מסע ההסתה שהתנהל במדינה. גם אם הם לא מתכוונים לכך, בפועל מכשירים את הקרקע ל'יגאל עמיר 2' ומפגעי טרור יהודי נוספים".

פינק קרא לראש הממשלה ושר הביטחון לגבות את השב"כ ובמיוחד את האגף היהודי בארגון ואף לתגבר את פעילותו בקרב חוגי הימין הקיצוני, כדי ש"חלילה עם ישראל לא ידע פיגוע או רצח פוליטי נוסף".

לפני מספר ימים קיים יאיא פינק משמרת מחאה מול היישוב רחלים. "שולי הימין הקיצוני מקבלים לגיטימציה ממנהיגים בכנסת. זו תופעה מסוכנת שבמדינת ישראל 2019 שורפים דגלים ותוקפים את השב"כ והמשטרה, ואף אחד מהנהגת הימין לא חושב לגנות זאת. איפה נשמע שחשודים ברצח מקבלים יחס VIP משרת המשפטים של מדינת ישראל?".