''נותן קצת ודאות לתושבי עוטף עזה''
''נותן קצת ודאות לתושבי עוטף עזה'' צילום מסך

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, פנה אל פיקוד העורף בבקשה לבטל את החסימה של אפליקציית ההתרעות "צבע אדום".

האפליקציה שפותחה על ידי גורם אזרחי נחסמה על ידי צה''ל בטענה ששיגרה התרעות שווא או הפיצה התרעות בעיכוב.

ירקוני אמר כי ''בשונה מהאפליקציה של פיקוד העורף, בה אפשר להגדיר שלושה אזורי התרעה בלבד, באפליקציות של ‘צבע אדום׳ ודומיה אפשר לקבל התרעות בזמן אמת על כל האזורים.

''זה חשוב לתושבינו שנוסעים לאורך ציר 232 שעובר דרך מספר אזורים - שער הנגב, שדות נגב ואשכול. זה חשוב להורים שילדיהם מתארחים אצל חברים בישובים אחרים. זה חשוב כי זה נותן קצת ודאות לתושבי עוטף עזה החיים בתנאים של חוסר ודאות. זה חשוב כי זה יכול להציל חיים".

ירקוני שוחח על הנושא עם גורמי הצבא, ולדבריו כבר השבוע יתקיים דיון אצל אלוף פיקוד העורף. ''אם שאר האפליקציות נחסמות, לפחות שאפליקציית פיקוד העורף תהיה מותאמת ותאפשר קבלת התרעות על כל האזורים.

פיקוד העורף מסר בתגובה, "פיקוד העורף הינו הגורם האחראי להפצת התרעה מפני איומים שונים, הנעשית באמצעות מגוון אמצעים במטרה להגיע בזמן קצר לחשיפה רבה ככל הניתן. לאחרונה, בשל תלונות אזרחים על התרעות שגויות והתרעות שווא במערכות הפרטיות, ומאחר וגם במצב תקין ההתרעות מתקבלות באפליקציות בעיכוב, הוחלט למנוע את אפשרות הגישה לקובץ ההתרעות המפורסם באתר".

"ניתן לקבל את ההתרעות דרך אפליקציית פיקוד העורף בזמן אמין ובאופן מדויק. האפליקציה מבוססת על נתוני מיקום ומערכת GPS ומאפשרת בחירת 3 אזורי התעניינות נוספים", הוסיפו בפיקוד העורף. "נדגיש כי כל תקלה שתעלה על ידי משתמשי האפליקציה דרך מרכז מידע פיקוד העורף וברשתות החברתיות תיבדק ותטופל במלוא הרצינות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו