סימני אבנים על הכביש
סימני אבנים על הכבישצילום: דוברות עטרת

הדס תפוחי, תושבת היישוב עטרת בבנימין, היא האישה בת ה-30 שנהרגה בתאונת הדרכים שאירעה בצהריים (ראשון) בכביש 465.

תפוחי הותירה אחריה בעל וארבעה ילדים. מועד הלוויתה טרם נקבע.

ביישוב עטרת חושדים שהדס נהרגה בפיגוע טרור ומסבירים כי גשש של צה"ל זיהה סימנים של אבנים שנזרקו לעבר המכוניות העוברות בכביש שבו אירעה התאונה, סמוך לכפר אום-צפא.

בעטרת מציינים כי באותו מקום נזרקות מדי שבוע אבנים לעבר רכבים ישראלים, ומעריכים כי הנהגת ניסתה לברוח מהאבנים שנזרקו לעברה, סטתה ממסלולה והתנגשה במשאית שנסעה מולה.

הרוגה ופצוע קשה בתאונה בכביש 60

כשעה קודם התאונה בכביש 465 אירעה תאונה קשה בכביש 60 סמוך לאזור התעשייה ''שער בנימין''. בתאונה נהרגה רבקה קופשוק (דורון), תושבת היישוב עלי בת 25. ההלוויה תתקיים בשעה 22:00 הערב בבית ההלוויות שמגר בירושלים.

קופשוק ז''ל היא בתו של הרב ישעיהו דורון, ראש ישיבת "חומות ירושלים'' ומרבני ישיבת הר המור. קופשוק שנישאה לבעלה לפני שבועות אחדים, עבדה כמחנכת כיתה באולפנת "צביה" במעלה אדומים.

בתאונה נפצע קשה גבר כבן 35 שפונה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים כשהוא מורדם ומונשם.

מוועד היישוב עלי נמסר ''בצער רב אנו מודיעים על פטירתה של רבקה קופשוק (דורון), תושבת היישוב מזה שבועיים, שנהרגה בתאונת דרכים היום באזור שער בנימין. הלוויה תתקיים בבית המנוחות ברח' שמגר בירושלים הערב בשעה 22:00, בבניין ירושלים ננוחם במהרה. אנו ממשיכים להתפלל לרפואת הפצוע הנוסף בתאונה. בשורות טובות במהרה''.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אמר בעקבות התאונות ''היום לצערנו איבדנו שתי נשים יקרות תושבות המועצה, שתיהן נהרגו בשתי תאונות דרכים שונות וקשות בהפרש של פחות משעה. אנו מחבקים את בני המשפחות ומלווים את הקהילות. תשתית הכבישים בבנימין עוברת בימים אלו, אחרי שנים של הזנחה מצד רשויות המדינה, שיפור ותיקון, אך דרך ארוכה לפנינו.

''מספר הנפגעים מתאונות דרכים ברחבי מדינת ישראל הוא מהגבוהים בעולם. לצד שיפור הכבישים אני פונה אליכם תושבי בנימין ומבקש, סעו בזהירות! עלינו להקפיד לשמור על החוקים ולהיות ערניים גם לנהגים שמסביבנו. לצערי תרבות הנהיגה של שכנינו היא מסכנת ומסוכנת, ואני קורא למשטרת ישראל להגביר את האכיפה ואת הענישה", הוסיף.