הנשיא במהלך הביקור בבית החולים
הנשיא במהלך הביקור בבית החולים צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר היום (שני) בבית חולים וולפסון בשלוחת עמותת "הצל ליבו של ילד".

העמותה נוסדה בשנת 1995 במרכז הרפואי ע"ש וולפסון בחולון, במטרה לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו.

הצוות הרפואי של העמותה מעניק טיפולי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, מכשיר אנשי צוות רפואי מרחבי העולם ושולח משלחות רפואיות לשותפים בעולם השלישי כדי לאבחן ולטפל בילדים וכדי להכשיר צוות רפואי.

בביקור נטלו חלק מנהלת בית החולים ד"ר ענת אנגל, נשיא העמותה אריק שכנר, יו"ר העמותה יורם כהן, וכן שגרירי האיחוד האירופי, גרמניה, צרפת, שוויץ, טנזניה, אתיופיה, זמביה, רואנדה, גאנה, קנדה, קמרון וחוף השנהב אשר העמותה פועלת במדינותיהם להכשרת רופאים ולהצלת ילדים.

הנשיא אמר בביקורו, "לעתים קרובות אנו מצטטים את הביטוי 'כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו'. מאחורי כל לב לא עומד רק ילד אחד, אלא משפחה, חברים וקהילה. עולם שלם".

"אינכם מבדילים בין גזע, דת ומין. אתם נותנים את הלב לילדים נזקקים. ואין זה מפתיע כי 'הצל לבו של ילד' הוכר על ידי האו"ם. ד"ר עמי כהן, מייסד הצל לבו של ילד, מת בטרגדיה. אבל אתם, הצוות הנפלא והמתנדבים של הפרויקט הזה, שומרים על הגחלת שלו", הוסיף הנשיא.

לדבריו, "זוהי דוגמא נהדרת לאופן שבו מצוינות ישראלית פועלת יחד עם דאגה וחובה אנושית. ישראל הייתה פעם מדינה מתפתחת. הפכנו לסטארט-אפ ניישן כי נזקקנו לפתרונות האלה."

בסיום דבריו הודה הנשיא לשגרירים שהצטרפו לביקורו, וציין כי אפשר וכדאי לשתף פעולה בעוד פרויקטים מסוג זה, גם בתחומים נוספים במדינותיהם. "אנחנו יכולים לשתף פעולה עם המדינות שלכם. בתחומי הרפואה, המזון, החקלאות והמים. אנחנו יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר בעזרת עבודה משותפת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו