ראש עיריית חיפה. העובדים הכריזו על סכסוך עבודה
ראש עיריית חיפה. העובדים הכריזו על סכסוך עבודהצילום: TPS

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, הכריז אחר הצהריים (שני) על סכסוך עבודה בעיריית חיפה, בהתאם לאישור מוסדות ההסתדרות.

הודעה על כך נשלחה לראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם.

הסכסוך רלוונטי לכ-5,500 עובדים ומאפשר להסתדרות לנקוט בצעדים ארגוניים עד לכדי השבתה בתום ימי הצינון.

בהסתדרות אומרים כי הסכסוך נובע מפגיעה בתנאי עבודתם של העובדים באגף התברואה, שנוצרה עקב מחסור חמור בכוח אדם.

עילה נוספת היא דרישת נציגות העובדים ליישום המלצות דוח היועץ הארגוני אשר אישר, בין היתר, את המחסור בכוח אדם ובכלי עבודה באגף התברואה.

לדברי ההסתדרות, "העירייה מתעלמת מדרישות נציגות העובדים בנוגע להשלכות ולפגיעה בסייעות הגנים, כתוצאה מהחלטתה להעסיק בגן סייעת אחת בלבד. החלטה זו חושפת את צוות הסייעות לסיכון מקצועי בשל אי יכולתן לתת מענה הולם לכמות הילדים הגדולה ולבצע את המטלות המקצועיות המוטלות עליהן במסגרת העבודה. בנוסף, העירייה אינה מספקת מענה למחסור החמור בסייעות מחליפות בגנים ובבתי הספר. כתוצאה מכך, הסייעות מתקשות לממש את זכותן לצאת לחופשות ואף לחופשות מחלה".

במכתב שהופנה לראש עיריית חיפה נכתב עוד כי "יש ניסיון של המעסיקה לפגוע במערכת יחסי העבודה המאורגנים, בוועד העובדים ובארגון העובדים".

במכתב צוין כי יש מידור של נציגות העובדים ויצירת נתק בין ההנהלה לוועד העובדים, וכן התנהגות של המעסיקה בחוסר תום לב ובאופן שאינו מקובל ביחסי עבודה בכלל ובשירות הציבורי בפרט.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד ציין כי "ההסתדרות מגבה את ארגון עובדי עיריית חיפה ואת יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות, משה מזרחי, ולא תהסס להפעיל צעדים ארגוניים, ככל שתצטרך".