היעד: הכנסת
היעד: הכנסת צילום: רויטרס

חברו של ראש הממשלה נתניהו ליחידה ומי שהציל אותו באחד ממבצעי סיירת מטכ"ל, עמוס דניאלי, מקים מפלגה יהודית ערבית החורטת על דגלה את הטיפול במיעוטים.

העיתון 'ישראל היום' המדווח על הקמתה של המפלגה החדשה, מציין כי ברבות השנים נחלקו נתניהו ודניאלי בעמדותיהם הפוליטיות ומתוך כך נוצר נתק מסוים בין השניים.

על המפלגה היהודית ערבית שהקים אומר דניאלי לעיתון: "אין שמאל ואין ימין. המטרה היא להשפיע מתוך הממשלה על מצבם של המיעוטים בישראל ולהביא לחברה שוויונית המעניקה הזדמנות שווה לכל אזרחיה. נראה כי בשלו התנאים ליצירת חברה חזקה המושתתת על ערכי שוויון וסולידריות חברתית".

בין חבריו של דניאלי למפלגה היו"ר וליד דיאב, עובד סוציאלי מתמרה שהקים מוסד גמילה מהתמכרויות ליהודים וערבים, וראש מועצת הכפר עילבון בעבר, ג'רייס מטאר.

על האירוע בו הציל דניאלי את חייו של נתניהו מצטט 'ישראל היום' את נתניהו עצמו כשסיפר באירוע היובל לסיירת מטכ"ל: "כמעט טבעתי בתעלת סואץ לאחר שחזרנו ממבצע במלחמת ההתשה. תוך כדי קרב שרקו כדורים מכל עבר ופגעו בסירה שלי. קפצתי למים כשעל הגב שלי ארגז תחמושת כבד. החברים דורון זלצברג ועמוס דניאלי תפסו אותי ביד ומנעו ממני לטבוע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו