פעילים בבית היהודי: לא שילמו לנו

פעילי מפלגת הבית היהודי לא קיבלו את שכרם על העבודה ביום הבחירות המקומיות. הבית היהודי: ''ממתינים לכספי המדינה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ט | עודכן: 13:48

צ'ק של הבית היהודי שחזר
צ'ק של הבית היהודי שחזר
צילום: ערוץ 7

פעילים שעבדו עבור מפלגת הבית היהודי ביום הבחירות המקומיות שהתקיימו לפני כחודשיים וחצי, טוענים כי עדיין לא קיבלו את שכרם. חלקם קיבלו צ'קים אך הם חזרו לאחר שלא היה כיסוי.

ס' (השם המלא שמור במערכת) מספר לערוץ 7 "המפלגה נותנת לנו תשובות מתחמקות. בכל שבוע אומרים ששבוע הבא יהיו צ'קים. גוררים אותנו כבר למעלה מחודשיים. איפה האמון של המפלגה? מדוע המפלגה לא מכבדת את ההבטחה לאותם פעילים שעבדו קשה למענה?".

פעיל נוסף, י', תיאר ''חודש שלם אומרים לנו שהצ'קים מודפסים ולא קורה כלום. צ'קים רבים חזרו כי החשבון מוגבל. אין לנו ברירה אלה לפנות לעורך דין ולהגיש תביעה".

ר' סיפרה לערוץ 7, "עבדתי חצי יום ואמרו לי שהכסף יכנס לחשבוני תוך מספר ימים. לאחר מכן אמרו לי שלא הייתי ברשימות ויוציאו לי צ'ק. מאז עברו חודשיים. בנט והבית היהודי לא שמעו על שאסור להלין שכר? אני שוקלת להגיש תביעה ופיצויים על כל הטרטור שמעבירים אותי מאחד לשני".

יו"ר הבית היהודי בירושלים וסגנית ראש העיר, חגית משה, מסרה בתגובה לערוץ 7: "צר לי על כך שטרם עבר הכסף. אני פועלת ללא הפסקה על מנת שכולם יקבלו את הכסף שמגיע להם. ליו"ר הבית היהודי בירושלים אין סמכות לתת את הכסף ומי שאמון על הנושא הכספי הוא המשרד הראשי של הבית היהודי בראש העין".

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה: ''מפלגת הבית היהודי מודה מקרב לב לאלפי העובדים שלקחו חלק מכריע בבחירות המוניציפאליות וסייעו להישגים הכבירים של נציגי המפלגה.

''למעט מספר עובדים קטן, כל מי שעבד בבחירות האחרונות קיבל את משכורתו, ומי שעדיין לא קיבל - יקבל בקרוב. חשוב להזכיר שהמדינה היא זו שמעבירה את הכספים למפלגות, ולצערנו הרב לא כל הכספים הועברו לעת עתה. אנו קוראים לכל מי שלא קיבל תשלום לפנות למטה המפלגה על מנת להסדיר זאת''.

ממשרד הפנים נמסר, "מבירור עולה כי הועברה למפלגה מקדמה על חשבון ההוצאות ומקדמה חלקית על חברי ועדת הקלפי. על המפלגה להעביר דו"ח תשלומים ויקבלו החזר".