נפטר שחקן עבר נוסף של מכבי ת"א

אברהם בנדורי, מגדולי שוערי נבחרת ישראל בכדורגל ומכבי ת"א נפטר כשהוא בן 90. היה שותף למשחק הבינלאומי הראשון של נבחרת ישראל

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ט

בנדורי בימיו בשערה של מכבי ת"א
בנדורי בימיו בשערה של מכבי ת"א
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

משועלי שמשון לנבחרת ישראל. כשהוא בן 90, נפטר היום (שלישי) אברהם בנדורי, אחד מגדולי ו-ותיקי שחקני הכדורגל הישראליים בכל הזמנים.

בנדורי, שכונה בפי רבים 'מונגול', עמד במשך שמונה עונות בשנות ה-50 בשערה של מכבי ת"א, קבוצת הפאר הגדולה ביותר באותם הימים בכדורגל הישראלי. לאחר פרישתו ב-1959, ניהל בנדורי את נבחרת ישראל במשך 20 שנה ובקריירת המשחק שלו זכה בחמש אליפויות וחמישה גביעים.

את תרומתו לישראל החל בנדורי הרבה לפני ששיחק בעמדת השוער של הנבחרת, כשזה עוד שיחק רק במדי קבוצת הכדורגל מכבי ת"א. בשל מלחמת העצמאות שפרצה, הופסקו משחקי הכדורגל, ובנדורי שהיה שייך לתנועת ההגנה, גוייס ליחידת "שועלי שמשון", סיירת הג'יפים של ישראל שעסקה בפתיחת צירים - ביניהם הדרך מתל אביב לירושלים, דרך בורמה.

במהלך אחד הקרבות נפצע בנדורי אך גם זה לא מנע ממנו להמשיך לשחק כדורגל ולעשות היסטוריה כשהיה לשוער נבחרת הכדורגל של ישראל הראשון שמשחק איתה משחק בינלאומי.

היה זה מיד לאחר הכרזת העצמאות, במשחק מול ארצות הברית בניו-יורק שם הפסידה הנבחרת הישראלית בתוצאה 1:3.

פטירתו של בנדורי מצטרפת אל פטירתו של שייע גלזר, שחקן עבר נוסף של מכבי ת"א שנפטר בגיל מבוגר רק לפני כשבועיים.

יושב ראש ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ אמר כי "בנדורי היה אחת מאגדות השוערים של הכדורגל הישראלי, חלק מדור הנפילים שאנחנו מאבדים לאחרונה. תרומתו לנבחרות ישראל, כשחקן ובעיקר כמנהל, היתה עצומה. יהי זכרו ברוך".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il